Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Щоб «не втратити партію»

Дніпровські «укропівці» виступили за відставку керівництва політичної сили
22 листопада, 11:40
ФОТО З САЙТА FAKTY.ICTV.UA

У Дніпрі на обласній конференції «Українського об’єднання патріотів — УКРОП» прийнято резолюцію, в якій пропонується усунути нинішнє керівництво партії.

«За» резолюцію проголосувала абсолютна більшість делегатів, присутніх у єврейському громадському центрі «Менора». У той же час учасники конференції висловили підтримку керівникові дніпровської обласної організації УКРОП Геннадію Корбану. Згідно з текстом резолюції, його кандидатуру висунуто в політраду партії. Автори резолюції вимагають звіту від секретаріату й політради за 2016 рік. «Новому складу КПК наказуємо розглянути документальне підтвердження чисельних порушень. Також за результатами звіту вирішити питання про усунення від виконання своїх обов’язків Борисенка, Кривенка, Гриня й Батенка за систематичні помилки в роботі, дискредитацію партії і її лідерів в очах виборців», — говориться в тексті резолюції.

Слід зазначити, що боротьба за керівництво партією УКРОП почалася майже рік тому. З моменту її створення в липні 2015 року партію очолював колишній заступник губернатора Дніпропетровщини Геннадій Корбан. Проте 23 січня 2016 року на закритому засіданні політради його від керівництва усунули. У цей час Г.Корбан був під арештом і щодо нього велося розслідування за кількома статтями кримінального кодексу, які інкримінувала йому нинішня влада. Як говорили в Дніпрі, на той час уже з’явилися розбіжності між колишніми соратниками — Ігорем Коломойським і його колишніми підлеглими Г.Корбаном і Б.Філатовим. Опосередкованим підтвердженням цього став виступ відомого «укропівця», народного депутата України Андрія Денисенка. Виступаючи на конференції Дніпровськой обласної організації партії УКРОП, він заявив, що екс-губернатор І.Коломойський і його колишній заступник Г.Корбан вибачилися один перед одним. «Я не уявляю партію УКРОП як без Корбана, так і без Коломойського», — сказав А.Денисенко.

Сам колишній голова партії УКРОП Геннадій Корбан, який останнім часом перебуває на лікуванні в Ізраїлі, через скайп виступив з емоційною промовою. Він запевнив обласну партконференцію, що дніпровська команда, що 2014 року змогла зупинити російську навалу в Україні, витримає будь-які випробування. На його думку, заповнені українськими чиновниками електронні декларації довели, що «влада залишається в руках суддів, прокурорів і чиновників, які крадуть мільярдами». «Досі саме вони залишаються правлячим класом. Але й на них буде управа. УКРОП має свої чіткі цілі. Передусім ми маємо забрати максимум грошей і влади у київських чиновників і передати їх на місця. Ліквідувати монополію, що безсовісно наживається на національних природних ресурсах. Провести націоналізацію стратегічних активів, недорого куплених під виглядом приватизації», — заявив Г.Корбан. Ініціатор створення УКРОПу також зазначив, що владу в партії захопили «інтригани», а конференція в Дніпрі спрямована саме на те, щоб не дозволити нинішньому керівництву УКРОПу «втратити партію».

На конференції виступив міський голова Дніпра Борис Філатов, рік обраний на цю посаду. Він подякував всім, хто залишається вірним партії УКРОП, і запевнив, що й надалі докладатиме всіх зусиль, щоб виправдати довіру виборців. «Сьогодні мені не соромно стояти тут і дивитися вам в очі. За останніми соціологічними опитуваннями, мене як мера підтримують і довіряють мені 50% виборців. Спільними зусиллями ми змогли подолати в місті негативні тенденції. І на цьому шляху нас уже ніхто не зупинить», — сказав Б.Філатов.

Напередодні конференції голова обласної організації «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв оприлюднив результати соціологічного дослідження «Електоральна ситуація в Дніпрі», яке показало політичні настрої через рік після місцевих виборів-2015. Беззастережне лідерство в рейтингу має мер Дніпра Борис Філатов, тоді як його конкуренти втрачають підтримку. За даними опитування, зараз мера підтримують 49% виборців. Серед політичних партій у Дніпрі лідерство як і раніше утримує УКРОП — 22,92%.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати