Штурм «судна-порушника»
На кораблях ВМС України триває практичне відпрацювання епізодів навчань «Сі Бриз-2016»
Українські військові моряки перед виходом кораблів у море в рамках навчань «Сі Бриз-2016» попрактикувалися в захопленні «судна-порушника» та відпрацювали основні елементи боротьби за живучість корабля, повідомляє сайт Міноборони.
Цього разу роль умовного підозрілого судна випала судну розмагнічування «Балта». Екіпаж не відповідав на виклики по радіо та не реагував на вимогу зупинитися, тож після отримання сигналу від оперативного командування група силового супроводження оглядової команди наблизилась і пішла на штурм «судна-порушника». Морський спецназ провів попередню зачистку судна, захопив особливо важливі вузли та об’єкти, підготував місце для висадки основної оглядової команди Державної прикордонної служби України.
Як розповів командир загону з позивним «Укроп», під час підготовки та проведення силової операції із захоплення недружнього судна чи корабля особлива увага приділяється погодним умовам, також береться до уваги нетиповість суден, особовий склад повинен детально знати конструктивні особливості та будову корабля, на якому доведеться діяти. Також морські спецпризначенці завжди готові до силового протистояння із застосуванням вогнепальної зброї, тож намагаються прорахувати й обернути собі на користь найнесприятливіший сценарій проведення операції.
Тим часом на флагмані вітчизняних ВМС — фрегаті «Гетьман Сагайдачний» — екіпаж боровся за живучість корабля при виникненні умовної пожежі в одному з приміщень. Під час комплексного заняття із залученням додаткових сил екіпаж фрегата, отримавши повідомлення про дим на верхній палубі, здійснив розведення торпедних апаратів від осередку загоряння, провів зрошення переділок для пониження температури, розвідку аварійного приміщення, класифікацію та гасіння пожежі за допомогою пінної атаки.
На допомогу аварійній команді корабля також були викликані рятувальний буксир та пожежна машина Західної військово-морської бази, тож наслідки умовної пожежі військові подолали, поєднавши зусилля.
Схожі елементи також будуть відпрацьовані під час виходу в море спільно з іншими учасниками морського компоненту міжнародних навчань «Сі Бриз-2016».
Випуск газети №:
№133-134, (2016)Рубрика
Подробиці