«Слабка ланка»
Чому нашим військовим не вдається перекрити кордон?
На Сході триває активна фаза АТО. Головним умовою до врегулювання ситуації як і раніше залишається контроль кордону. Його перекриття — поки надскладна задача для прикордонників та в цілому українських силовиків. Не дивлячись на заяви керівників держави про перекриття більшої частини кордону, бойовики в Україні продовжують посилюватися за рахунок найманців та зброї з Росії. Особливо прийнятним для них в цьому плані було припинення вогню в односторонньому порядку з боку Києва. Період цей закінчився. І тепер після наступу української армії терористи несуть великі втрати. Головне вирішити проблему з кордоном, інакше війна триватиме безкінечно.
Останні новини. Як повідомляє Державна прикордонна служба з 1 на 2 липня терористи здійснили мінометний обстріл пункту пропуску «Новоазовськ» в Донецькій області. «У ході атаки бандити випустили близько 20 мін і, попередньо, вели вогонь з боку населеного пункту Маркіне. Оформлення в пункті пропуску було призупинено, а прикордонники зайняли кругову оборону. Терористи обстріляли прикордонний наряд, який прямував до пункту пропуску. У результаті нападів загинув 1 прикордонник та 8 зазнали поранення різного ступеня тяжкості, 3 із яких — тяжкі», — сказано в заяві. Напередодні ж також було заявлено, що ДПС спільно з підрозділами ЗС України відновили контроль за ділянкою державного кордону в районі ПП «Довжанський», поновивши його роботу.
Тим часом, Росія закрила три пункти пропуску на кордні із Україною, перекривши бойовикам шлях повернення в Ростовську область, заявив учора під час брифінгу спікер інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко. Він зазначив, що мова йде про ПП: Гуково, Донецьк і Новошахтинськ в Ростовській області, через які раніше безперешкодно проходили бойовики. Лисенко наголосив, що відтак через них заборонено випускати бойовиків, які намагаються втекти із України, додавши — «вже були два випадки, коли російські прикордонники обстрілювали автобуси із бойовиками, котрі намагалися повернутися назад».
В якому стані наразі знаходиться українсько-російський кордон? Відповідає начальник відділу з питань взаємодії із ЗМІ, забезпечення доступу до публічної інформації та по роботі зі зверненнями громадян Держприкордонслужби Олег СЛОБОДЯН.
— Ситуація продовжує залишатися напруженою. І градус тільки підвищується. Ми повернули контроль над пунктом пропуску «Довжанський». Під час заволодіння цим ПП на автошляхах поблизу було знешкоджено 15 вибухових пристроїв, і близько 25 таких пристроїв різного типу сапери знешкодили в самому пункті. Що стосується інших ділянок кордону в межах Донецької і Луганської областей, то спільна робота прикордонників і Збройних сил сьогодні ведеться і робиться все, щоб відновити контроль на усіх ділянках кордону.
— Які пункти пропуску ви не контролюєте?
— В цілому 9 ПП рішенням уряду були закриті, і вважаються такими, де тимчасово припинено оформлення вантажів, транспортних засобів. Це було зроблено у зв’язку з тим, що немає можливості гарантувати безпеку громадянам, які б слідували по цим напрямкам. Ці пункти фактично оточені терористами, що є дуже небезпечно. По декільком з них російська сторона всупереч двостороннім домовленостям продовжила здійснювати оформлення вантажів, транспортних засобів та осіб. На даний момент з цих пунктів пропуску, ми не до кінця знаємо що відбувається на ПП «Ізварине» та «Червонопартизанськ».
— Після поновлення АТО які докладаються зусилля, щоб звільнити пропускні пункти, захоплені терористами?
— Зараз всі заходи, які проводяться по відновленню кордону відбуваються об’єднаними групами сил, в яких беруть участь прикордонники, представники ЗСУ та підрозділи Нацгвардії. Співпраця між ними є налагодженою і вже показує свою ефективність.
Держприкордонслужба у мирний час здійснювала лише охорону кордону, а зараз ми говоримо і про оборону, і про ведення бойових дій з метою відновлення над ним контролю. Зараз такі заходи відбуваються тільки спільно.
— Що сьогодні потрібно прикордонникам, щоб повністю взяти кордон під контроль?
— Зараз потрібен час, адже бойовики дуже добре озброєні і професійно діють, використовуючи методи партизанської війни. В останній тиждень терористи закладають фугасні та протитанкові міни на автошляхах, встановлюють розтяжки з використанням гранат. Просування українських військових сил у зв’язку з цим відбувається доволі повільно, адже вони мають справу із діяльністю професійних військових у тому районі.
— Атаки на українські пропускні пункти ведуться терористами з українського боку чи з боку РФ?
— Наразі випадків, коли відбувалися цілеспрямовані атаки з боку Російської Федерації, не установлено. На початку червня, під час атаки на ПП «Маринівка» на півночі Донецької області бойовики намагалися обійти і атакувати пункт пропуску зі сторони РФ, але це не була пряма атака Росії.
— Чи йде зараз мова про будівництво інженерних споруд на кордоні України?
— Ці питання вирішуються на рівні уряду, але коли ведуться бойові дії, ні про які спорудження мова не може йти. Будівництво здійснюватиметься, коли буде відновлено мир та контроль над кордоном. До того інженерні роботи є неможливими — терористи не дадуть цього зробити.
Author
Іван КапсамунРубрика
Подробиці