Тактика захисту
Уряд готується до співпраці з новим парламентомПроте уряд прислухався до критики і на початок роботи парламенту підготував проект своєї програми... до 2004 року включно та проект основних напрямів бюджетної політики на 2003 рік. Це може свідчити про те, що уряд розраховує отримати підтримку Президента на весь період його правління. Принаймні одна з цілей розглянутих учора документів, мабуть, полягає саме в цьому. Програма уряду передбачає щорічний приріст валового внутрішнього продукту (ВВП) не менше 6%, зростання заробітної плати — 12%, а також зниження інфляції до 2004 року до 5,8%. Пріоритетами у ній названо збереження макроекономічної стабільності, структурні економічні переміщення, випереджальна інноваційна діяльність, забезпечення оптимізації роботи паливно-енергетичного, агропромислового комплексів, промисловості, посилення ролі регіонів, активна зовнішньоекономічна політика. Головним пріоритетом основних напрямів бюджетної політики уряду, зі слів міністра фінансів України Ігоря Юшка, є збалансованість і реальність бюджету на 2003 рік, підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Уряд налаштований знижувати обсяги державного боргу і домогтися, щоб він не перевищував 36% ВВП, а взаємовідношення держбюджету і місцевих бюджетів повинні сприяти зміцненню регіональної політики. Протягом декількох років планується поступово знизити дотації місцевим бюджетам і перевести їх на самофінансування.
Приймаючи свою програму, уряд спирається на свій попередній досвід і стверджує, що він є позитивним. Зі слів А. Кінаха, за перший квартал нинішнього року реальні прибутки громадян України порівняно з першим кварталом 2001 року виросли на 16,6%; загалом у країні за перші три місяці року виплачено на 3,3 млрд. грн. зарплати більше, ніж минулого року за цей час. «Тобто головний пріоритет програми діяльності Кабінету Міністрів — це формування сучасної ринкової економіки, яка повинна створювати сприятливі умови життя людей в Україні, підвищення їхнього добробуту і впевненості у завтрашньому дні».
Найслабшим місцем уряду — і це було непрямо визнано на його вчорашньому засіданні — є бюджет, прийнятий минулою Верховною Радою з помітним фіскальним розривом. І найбільшим головним болем Кабміну, природно, є його явні та потаємні діри. Важливо й те, що латати їх доведеться під вогнем критики. Тому як резерв, мабуть, доведеться використати приватизацію. Але головне при цьому — не продешевити, і вчора Кінах зажадав від Фонду державного майна адекватно оцінювати ліквідність стратегічних підприємств, що приватизуються, особливо обленерго та ВАТ «Укртелеком», а також можливий ефект від їхньої приватизації. Розрахунок робиться на зростання інвестиційної активності в державах, які прагнуть інтегруватися в Європу.
Випуск газети №:
№85, (2002)Рубрика
Подробиці