Турчинов починає війну із «зухвалою корупцією»

На відміну від минулих виборів мера Києва, коли БЮТ не виставляв свого кандидата, цього разу блок вже в повну силу включився у виборчу кампанію. Єдиним кандидатом на посаду керівника столиці став перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов.
У блоці визнають, що зробили помилку, коли 2006 року не виставили свого кандидата на посаду мера столиці, оскільки це дозволило іншим кандидатам використати електоральний потенціал блоку у своїх інтересах.
За словами лідера БЮТ Юлії Тимошенко, всі помилки були враховані й тепер її команда, що має найбільшу підтримку серед жителів Києва, не залишить столицю без захисту.
«Києву потрібна нова, професійна, чесна влада. Зараз у столиці такої влади немає. Є тільки корупція й більше нічого. Ні наведення порядку, ні будівництва доріг, ні наведення ладу на вулицях, площах Києва та скверах — цього нічого немає, є тільки одна зухвала корупція», — каже про ситуацію в місті прем’єр.
За її словами, БЮТ як найавторитетніша політична сила в місті, просто зобов’язана привести до влади нову, не корумповану команду професіоналів, і взяти на себе всю повноту політичної відповідальності за розвиток міста.
Тому БЮТ не тільки сформував виборчий список блоку до Київради, але також висунув свого кандидата на посаду мера Києва. Ним став найближчий соратник Тимошенко — Олександр Турчинов.
Сам Турчинов зазначає, що довго розмірковував над остаточним рішенням про своє балотування. Але інші можливі претенденти від блоку — Микола Томенко і Михайло Поживанов — своїм самовідводом продемонстрували, що іншої такої могутньої кандидатури, як Турчинов, у блоці нині немає. «Ми віддаємо Києву краще, що в нас є», — так охарактеризувала цей крок Юлія Тимошенко.
БЕЗАЛЬТЕРНАТИВНИЙ ТУРЧИНОВ
Перший віце-прем’єр-міністр дійсно нині — краще, що може БЮТ представити на цих виборах. Щоб перемогти корупцію і довести до кінця ініційовані блоком перевибори в столиці, потрібна пізнавана та незаплямована фігура. Людина, яка викликає довіру в тих киян, які вважають нинішню міську владу корупційною, і виступають проти масштабного роздавання землі та приватизації комунальної власності.
У БЮТі розуміють, що такою людиною міг би бути і Віталій Кличко. Однак, за словами Тимошенко, незважаючи на те, що в блоці з великою повагою ставляться до братів-боксерів, самому Віталію не вистачає управлінського досвіду для такої серйозної посади.
«Брати Клички гідні та гарні. Але господарська й політична робота відрізняється від того, що вони робили. Потрібно набути значного досвіду політичної діяльності кандидату Кличку, щоб він міг нормально і ефективно керувати столицею», — пояснює вона, додавши, що вже в Київраді БЮТ і блок Кличка сформують переконливу більшість.
І дійсно, якщо сьогодні запитати в киян, кого б вони хотіли бачити на посаді керівника столиці, то в більшості випадків відповідь була б одна — хорошого й порядного господарника, ефективного і досвідченого менеджера. І вже в другу або третю чергу — політика або спортсмена.
Саме на цьому традиційному для жителів більшості міст України бажанні й робитиме ставку кандидат Турчинов. Оскільки він якнайкраще вписується в це уявлення.
«Ви знаєте, що сьогодні на Олександрові Валентиновичі лежить левова частка роботи в уряді. І це людина, яка є ключовою в Кабміні і від якої залежить нормальна робота країни», — підкреслює Юлія Тимошенко. Кажучи про переваги Турчинова над іншими кандидатами, прем’єр також відзначає його «високу порядність і честь». За словами лідера БЮТ, Турчинов один із небагатьох у владі, хто поєднує в собі якості «прекрасного економіста, досвідченого господарника, системного й бездоганного організатора».
У НЬОМУ, НАСАМПЕРЕД, ЗАГОВОРИВ КИЯНИН
У безумовний плюс Турчинову можна записати також його незаплямовану репутацію. Ця людина не замастила себе в жодному скандалі або звинуваченні в корупції, що часто супроводжують українських політиків. Якщо подивитися на нього очима рядового киянина, то ми побачимо небагатослівну, добре організовану людину, яка перш ніж що-небудь робить, дуже серйозно зважує те або інше рішення. Турчинов сам продемонстрував це, коли дійсно досить довго зважував усі «за» та «проти», перш ніж погодитися йти в мери.
Якщо казати відверто і виключно з погляду посад, то мер міста, нехай навіть столиці, не йде ні в яке порівняння з політичною вагою першого-віце-прем’єра. Якби Турчинов поводився виключно як прагматичний політик, він цілком задовольнився б своїм нинішнім статусом. Але з того, що він говорив під час свого висунення, дуже виразно відчувалося, що Турчинов укотре підтвердив своє реноме людини, яка не тримається за посади. У ньому, насамперед, заговорив киянин.
«Проблеми та успіхи Києва — це мої проблеми та успіхи», — каже він. Свою особисту місію з порятунку Києва від проблем Турчинов бачить у рішучій боротьбі з корупцією.
«Ми здатні вирвати Київ у чиновників і чинуш. Ми побудуємо нові дороги, вирішимо проблему пробок, відремонтуємо каналізацію. Але ми не повинні забувати, що Київ — не просто столиця України і великий фінансово-економічний центр, але це ще й духовний центр нашої держави», — резюмує кандидат від БЮТ.
Опоненти Турчинова ще до його висунення казали про його низькі рейтинги як про головний недолік цього кандидата. І до офіційного висунення вони дійсно були невисокими, оскільки потенційні виборці БЮТ до останнього не знали, кого блок висуне своїм кандидатом.
Тому, коли тепер усі крапки над «і» розставлені, можна прогнозувати, що вже до кінця квітня ми побачимо зовсім інші рейтинги. Сама Тимошенко очолила список кандидатів від БЮТ до Київради, і оголосила, що постійно ходитиме та працюватиме на сесіях. Крім того, враховуючи, що на минулих парламентських виборах 30 вересня 2007 року БЮТ отримав у Києві 46,18%, кандидату Турчинову необхідно конвертувати підтримку блоку в свою особисту.
ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ РОЗДИВИВСЯ В НЬОМУ ГОЛОВНОГО СУПЕРНИКА
Свідченням збільшеного рейтингу Турчинова є також перемикання всієї виборчої кампанії Леоніда Черновецького на боротьбу з бютівцем. Комунальні ЗМІ, що контролюються радником мера з питань свободи слова Казбеком Бектурсуновим, обрали Олександра Турчинова головною мішенню своєї критики. При цьому інший опонент Черновецького — Віталій Кличко — практично не згадується у виступах мера та його заступників. Це означає, що опозиційно налаштовані до київської влади виборці найближчим часом переорієнтуватимуться на Турчинова як єдину реальну альтернативу повторному обранню Черновецького.
Отримавши посвідчення кандидата в депутати Київської міської ради, прем’єр-міністр України заявила, що її робота в міській раді принесе конкретну допомогу київській общині. Як обіцяє Тимошенко, її присутність у списку БЮТ є «демонстрацією відповідальності перед Києвом за якість списку, за кожного депутата, за рішення, що приймаються».
Як депутат Київради вона пообіцяла, що особисто «триматиме руку на пульсі» всіх подій у Києві й не допустить «зухвалої корупції», що раніше існувала в міській раді в питаннях виділення землі й розпорядження комунальним майном.
Тимошенко також висловила впевненість у тому, що її особиста участь у роботі Київради стане гарантією створення демократичної більшості в міськраді.