У ХХI сторіччя без Кучми й лівих — пропонує «Відкрита політика»
Політичні партії та об'єднання продовжують визначатися з підтримкою кандидатів у президенти. Нині продовжуються переговори між рядом правоцентристських партій на предмет визначення з єдиним кандидатом від правоцентристських сил. Очікується, що його ім'я буде назване на форумі «Незалежній Україні — справедливість і народовладдя!» 24 серпня — у день восьмої річниці проголошення незалежності України. Необхідність проведення такого форуму лідер «Відкритої політики» Анатолій Матвієнко пояснює тим, що напередодні президентських виборів «стратеги», наближені до керівництва держави, прагнуть поставити громадян України перед вибором «між поганим і ще гіршим». А цей форум, вважає А.Матвієнко, повинен перешкодити «розвиткові подій відповідно до запропонованого владою сценарію».
Раніше об'єднання «Відкрита політика» запропонувало претендентам у кандидати на посаду президента Леоніду Кучмі, Наталії Вітренко, Петру Симоненку та Олександру Ткаченку відмовитися від подальшої боротьби за посаду глави держави. У зверненні, направленому цим особам, зокрема, вказується, що «вибираючи між вами, українські виборці будуть вибирати між вчорашнім і позавчорашнім днем, між мафіозно- олігархічним сценарієм розвитку і комуністичним реваншем. Перемога будь-кого з вас буде означати поглиблення убогості абсолютної більшості українських громадян, подальше скочування України на узбіччя світової цивілізації».
Лідер «Відкритої політики» заявив також, що об'єднання офіційно не збирається підтримувати на президентських виборах кандидатуру лідера Соцпартії Олександра Мороза. Однак додав, що «О.Мороз — не найгірший варіант від лівого табору».
За словами А.Матвієнка, в ході виборчої кампанії на людей чиниться тиск, їх залякують. «Проводиться зомбуваня народу, його постійно запевняють, що Кучма — батько нації, іншого нам не треба, — сказав голова «Відкритої політики». — Однак свідченням того, що наш народ не залякати, є те, що вже понад 1 млн. підписів у свою підтримку зібрали Євген Марчук і Юрій Костенко».
У своїй діяльності об'єднання «Відкрита політика», за словами його лідера, наштовхується на перешкоди з боку влади. Так, наприклад, в Івано-Франківську об'єднанню відмовили в наданні приміщень для проведення установчих зборів, конференцій тощо.
Разом із тим А.Матвієнко переконаний, що на місцях понад 50% голів райрад не підтримають чинного Президента. «Сьогодні чимало голів райрад тільки декларують свою підтримку Кучми, насправді ж вони чекають, щоб якомога швидше закінчилася його влада», — сказав А.Матвієнко.
Нагадаємо також, що 18 червня голова об'єднання підписав із лідерами партій «Вперед, Україно!» В.Мусіякою, ХНС В.Стретовичем, ДемПУ В.Шовкошитним (голова ДемПУ Ганна Антоньєва категорично не погодилася з діями свого соратника), ЛДПУ Ю.Бутом і НРУ Ю.Костенком заяву про початок процесу створення об'єднаної національної демократичної партії.
А.Матвієнко повідомив, що приєднатися до цього процесу було запропоновано й керівництву партії «Реформи і порядок», однак ті відмовилися. Причому логіка відмови здалася пану Матвієнку дещо дивною. Керівництво ПРП сказало А.Матвієнку, що відмовляються, бо в заяві присутнє прізвище пана Костенка, а ПРП, мовляв, підтримує Рух Удовенка. Відповідаючи на запитання про те, що ряд останніх кроків ПРП іде в руслі політики Банкової, А.Матвієнко погодився, що тут можна провести логічний ланцюжок, але не став зв'язувати ПРП із АП «через відсутність аргументів».
Проте, спостерігачі зазначають, що останнім часом ПРП, котра заявила про підтримку на президентських виборах Г. Удовенка, і очолювана ним частина Руху роблять багато кроків, які можна розцінити як реверанси на адресу Кучми. Зокрема, «удовенківська» фракція НРУ у вівторок разом із пропрезидентськими НДП, «Трудовою Україною», «Відродженням регіонів» і частиною СДПУ(О) голосувала проти подолання вето президента на закон про внесення змін до закону про вибори президента.