У Криму за референдум. Але «загалом і в цілому»
Голова Ради міністрів Криму Сергій КУНИЦИН підтримав ідею проведення загальноукраїнського референдуму з тих питань, які запропоновані Указом Леоніда Кучми. «Президент обраний всенародно, — сказав він, — і він взяв на себе цілий ряд зобов'язань зі зміни в країні економічної ситуації. Але він не може виконати ці зобов'язання, оскільки парламент в нинішній його якості й кількості є гальмом для реформ і в земельних відносинах, і в економіці, і в соціальній політиці». На думку Сергія Куницина, правовим шляхом вирішити цю проблему можливо тільки звернувшись до народу, дізнавшись його волевиявлення зі стратегічних питань життя держави, повідомляє Микола СЕМЕНА, «День»
«Право Президента розпускати парламент — це світова практика, і нічого страшного в цьому немає, — говорить Сергій Куницин. — Зрозуміло, що розпуск — крайній захід, до якого глава держави може вдатися у виняткових випадках. Але якщо Президента буде наділено такими повноваженнями — це мобілізує парламент і спрямує його роботу в конструктивне русло. Набагато гірше, коли вищий законодавчий орган місяцями не може вирішити проблеми, як це було з виборами спікера чи з затвердженням бюджету» — підкреслив Сергій Куницин.
Викладаючи свою думку про скасування депутатської недоторканності, Сергій Куницин сказав, що Україні також потрібно перейти на загальноприйняту в світі практику. Депутати не повинні нести відповідальності за висловлювання в стінах парламенту з будь-яких питань життя країни. Однак імунітет народних обранців ні в якому разі не повинен поширюватися на інші сфери їх діяльності й уже тим більше не може захищати депутатів від відповідальності за карні злочини. Народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа ДЖЕМІЛЬОВ на прохання кореспондента «Дня» висловити його думку про майбутній референдум, сказав, що «однозначно, президентську владу в Україні потрібно зміцнювати, тому, що коли його укази та його програми парламентом не виконуватимуться, тим більше будуть блокуватися парламентом, то тоді життя не буде поліпшуватися й налагоджуватися». Однак, зазначив Мустафа Джемільов, не всі питання, внесені в бюлетень, мають однакову важливість і ясність. Деякі з них викликають сумнів і вимагають роз'яснювальної роботи. Наприклад, не повністю ясно на якій підставі й за яким принципом формуватиметься двопалатний парламент. Треба б також заздалегідь відповісти народу на питання і про те, навіщо треба знімати з депутатів імунітет і якою повинна бути депутатська недоторканність, яку роль вона повинна виконувати?
Випуск газети №:
№7, (2000)Рубрика
Подробиці