У Марганці мера-регіонала відправили у відставку
Керівництво області може жертвувати деякими керівниками, щоб трохи «випустити пару», вважає експертДепутати Марганецької міськради висловили недовіру міському голові Олегу Бідняку. На початку сесії вони зажадали від нього пояснень з низки важливих проблем міського господарства, проте мер, пославшись на «безлад», залишив залу. Тоді депутати узяли владу в свої руки. За недовіру мерові проголосували 25 депутатів з 28 присутніх на сесії — 7 депутатів-опозиціонерів і 18 депутатів-регіоналів.
Депутатський «бунт» у Марганці викликав замішання у керівництва області, тим паче, що О.Бідняк очолює міську організацію правлячої Партії регіонів. За словами депутатів, їхнє рішення було зумовлене тим, що градоначальник порушував закони, не дослухався до думки депутатів, нетактовно поводився на сесіях. «За останні чотири місяці на рішення виконкому і сесій прокуратура міста подала 10 протестів. Протести щодо двох рішень, що їх підтримали депутати і на які міський голова наклав вето, стали останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння депутатського корпусу», — повідомив депутат від «Батьківщини» Микола Якименко. Депутати вирішили достроково усунути О.Бідняка з посади з мотивацією, що мер «не забезпечує виконання наданих йому повноважень». Зокрема, на сесії йшлося про порушення під час проведення тендеру на пасажирські перевезення. За словами М.Якименка, перед тендером О.Бідняк зібрав автоперевізників і пообіцяв продовжити угоди, проте переможцем тендеру на більшості маршрутів стала компанія, підконтрольна заступникові мера. Окрім того, депутати запідозрили міського керівника в розкраданні бюджетних коштів через комунгосп. Як встановила тимчасова депутатська комісія, за два роки борг комунального підприємства зріс з 1млн до 4 млн гривень. Комісія виявила інші порушення, про які було оголошено на сесії. На думку депутатів, тепер Верховна Рада України повинна встановити дату виборів міського голови Марганця. Наразі обов’язки мера покладено на секретаря міськради Олександра Білого. Депутати чекають, що до Марганця приїдуть керівники обласної влади й обласної організації Партії регіонів, аби розібратися в ситуації на місці.
«На мій погляд, ситуація в Марганці не така вже й проста, — каже керівник інформаційно-аналітичної агенції «Придніпров’я», депутат обласної ради Владислав РОМАНОВ. — У розв’язанні цього конфлікту багато залежатиме від позиції обласної влади, а можливо, він переміститься і до судів. Мені по депутатській роботі доводиться спілкуватися з керівниками місцевого самоврядування. Багато хто з них скаржиться на те, що готові залишити свою посаду. За їхніми словами, від них вимагають виконання повноважень, які фінансово не підкріплені. Коштів у місцевих бюджетах не вистачає, оскільки економічна ситуація не найкраща. У такій ситуації хтось має бути крайнім. Правлячій партії потрібно якось пояснити провали, хоча місцеві ради на 90 відсотків складаються з представників Партії регіонів. Цілком імовірно, що керівництво області може пожертвувати деякими керівниками, аби трохи «спустити пару». За моїми спостереженнями ситуація розжарюється не лише в Марганці, а й у сусідньому Нікополі. Там на межі зупинення балансує містоутворювальне підприємство — феросплавний завод. Він забезпечує основну частку відрахувань до місцевого бюджету. Окрім того, наскільки мені відомо, в регіоні знизився рівень платежів за «комуналку», і якщо він зменшиться ще на десять відсотків, то міські господарства затріщать по швах. Усе це може позначитися на соціальній і політичній ситуації. Не випадково останнім часом у коридорах влади звучать думки, що мерів потрібно обирати не прямим голосуванням, а на сесіях місцевих рад».