Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

"У моїй смерті прошу звинуватити..."

25 жовтня, 00:00

В одній з харківських газет з'явилося оголошення про надання безкоштовної юридичної допомоги рідним та близьким тих, хто намагався покінчити життя самогубством внаслідок невиплати зарплати, пенсії або примусової безоплатної відпустки.

У папці з написом "Самогубство", котру показав мені віце-президент благодійного фонду "Чистими руками" Валерій Ігнатенко, поки що єдиний документ - свідоцтво про смерть 49-річного майстра одного з харківських заводів. Його принесла дружина покійного, прочитавши оголошення в газеті. За її словами, чоловік, втративши надію прогодувати сім'ю, викинувся з вікна. Проте й через півроку після смерті зароблені гроші так і не виплачено. Немає людини - немає проблеми. У пошуках справедливості жінка і прийшла у фонд.

- Ми і раніше намагалися надати допомогу людям, чиї права на працю, на винагороду, на пристойне життя гарантовані нашим законодавством і ратифіковані міжнародними конвенціями, безкарно порушувались посадовими особами, - говорить Ігнатенко. - Декому допомогли безпосередньо. Комусь допомогли видані нами своєрідні методичні брошури. Проте ж це крапля в морі.

Випадків самогубства (або спроб самогубства) через "приниження злиднями" стає все більше й більше. Ось і вирішили чотири харківських громадських організації - Фонд "Чистими руками", Громадський комітет захисту №1, обласна ветеранська організація та Суворівський клуб - спільними зусиллями допомогти людям не тільки спробувати відшкодувати витрати на похорони й моральний збитки, але й притягти до відповідальності винних у доведенні до самогубства (є така 99-а стаття в Кримінальному кодексі).

На думку Ігнатенка, такий прецедент примусив би замислитися багатьох керівників, відповідальних за дотримання трудового законодавства. На жаль, фактів, коли гроші, необхідні для виплати зарплати, витрачались на інші цілі - тисячі. В обласній прокуратурі мені розповіли, як на одній з місцевих ТЕЦ на "зарплатні" гроші купляли штори для начальницьких кабінетів. А в територіально-медичному об'єднанні за існуючої заборгованості з зарплатні керівництво без тіні сорому оплачувало з бюджету комунальні витрати фірм, що орендували в об'єднання приміщення, а окремим співробітникам платило за невідпрацьований час, встановлювало доплати і надбавки. Покарання в обох випадках - штраф. Ну, а якби раптом...

Цілком можливо, що в передсмертній записці когось із тих, хто впав у розпач, може з'явитися короткий запис: "У моїй смерті прошу звинувачувати державу". Проти кого тоді порушувати кримінальну справу, Ігнатенко мені не сказав.

P.S. Для тих, хто хотів би скористатися послугами вказаних організацій, публікуємо їхні телефони: (0572) 43-91-17, 45-25-85, 12-70-86.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати