Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українці «конкурентніші» за американців і менш довірливіші до політиків

29 липня, 00:00
Під час створення першого в нашій державі електронного архіву опитувань громадської думки в Україні, Фонд «Демократичні ініціативи» активно співробітничав з аналогічним Архівом університету Квіннз у Кінгстоні (Канада).

Це співробітництво дає змогу порівнювати громадську думку населення України та північноамериканців. У загальноукраїнське опитування, проведене цього року Фондом «Демократичні ініціативи», було поставлено запитання з опитувань громадської думки з канадського архіву. Це дані 1988—1990 років. Результати цікаві тим, що дозволяють порівняти громадську думку посттоталітарного суспільства та суспільства розвинутої сталої демократії. До того ж думка північноамериканців з окреслених запитань є досить стійкою.

Порівнюючи відповіді на запитання стосовно соціальної конкуренції, одразу впадає в око, що українці (з їхнім, здавалося б, патерналістським менталітетом) більш позитивно ставляться до неї, аніж північноамериканці.

З відповідей на наступні запитання видно, що українці в облаштуванні свого життя більш схильні розраховувати на випадок і особисті зв’язки, у той час як північноамериканці — на власні сили.

І чи не тому наші співвітчизники більше покладаються на державу, а північноамериканці — знову ж таки на себе?

Варіанти відповідей на наступний блок запитань дають цікаву картину ставлення українців та північноамериканців до політиків. У нас воно відзначається набагато більшим негативом.

1) Якщо розглядати світ політики і уряд в цілому, а не окрему партію чи групу, то як часто ви буваєте впевнені, що політичні діячі намагаються робити те, що є правильним?

2) Якою мірою ви згодні з наступними твердженнями:

«Я думаю, що парламент і уряд не хвилює те, що говорять такі люди, як я»

«Політика і діяльність уряду — занадто складні речі, щоб такі люди, як я, могли зрозуміти, що там робиться»

«Всі політичні партії схожі одна на одну, їх цікавлять лише голоси виборців, а думки людей їх не хвилюють»

Як бачимо, українці вважають, що більше розуміються на політиці, аніж північноамериканці. Може цим пояснюється їхня вкрай низька довіра до найголовніших політичних інститутів? І якщо країну ми з вами поміняти навряд чи зможемо, то доля політиків у наших з вами (виборців) руках.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати