Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Укртелеком» в бюджет-2001 вже не «вписується»

25 листопада, 00:00

Таким чином процес приватизації об’єкта №1 зрушив з точки замерзання, хоч ніхто до ладу не пояснив, чому уряд більше трьох місяців байдикував: адже закон «Про особливості приватизації ВАТ «Укртелеком» був прийнятий ще 13 липня 2000 року. Мало того, що з приватизацією «Укртелекому» Україна спізнилася на кілька років, але і нинішній старт вийшов уповільненим. найгірше в цій ситуації почуває себе Фонд держмайна, який потрапив в справжній цейтнот: часу на проведення приватизаційних процедур відведено мало, а найменший збій загрожує неотриманням до бюджету не менше ніж $600 млн.

Проте, судячи з загального настрою учасників «круглого столу» в представництві Всесвітнього банку в Україні, малоймовірно, що «Укртелеком» «впишеться» до бюджету-2001. На одне тільки проведення пільгової підписки на акції компанії відведено два місяці. А практично, зі слів радника голови правління ВАТ «Укртелеком» з питань приватизації Тамари Лозової, на це піде три-чотири місяці (правом на пільгове придбання акцій користуються близько 200 тис. чоловік). А ще необхідно провести фінансове оздоровлення компанії (Президент розпорядився погасити до кінця року всі бюджетні борги перед компанією «Укртелеком»), проіндексувати статутний фонд, внести зміни в тарифну політику. Найскладніше передприватизаційна завдання — підвищити шляхом викупу акцій, які належать іноземним інвесторам в компаніях «Утел» і UMС, інвестиційну привабливість і загальну вартість «Укртелекому». Президент компанії «Утел» Олексій Маринчук пообіцяв, що до березня наступного року будуть викуплені всі акції іноземних засновників компанії: кошти на це надає сам «Утел» у формі безпроцентної позики. Обіцяє бути непростим і проходження в парламенті законопроекту «Про телекомунікації», без прийняття якого приватизація «Укртелекому» неможлива. Як повідомив заступник голови ФДМИ Юрій Гришан, у Верховну Раду надійшов ще один законопроект — від народного депутата Олексія Костусєва, який регламентує процедуру збільшення СФ на розмір інвестицій.

Прискоренню темпів приватизації, безумовно, не сприяє наявність розходжень серед приватизаторів. Ю.Гришан поставив під сумнів доцільність отримання передприватизаційного кредиту ЄБРР, якого наполегливо добивається Держкомітет із зв’язку та інформатизації: «Ми не розуміємо, для чого потрібен цей кредит, ми не отримали жодних пояснень, що це за фінансовий інструмент». А перший віце-прем’єр Юрій Єхануров висловився так: «Не всі умови, які нам пропонують, відповідають чинному українському законодавству. Я попередив представників Євробанку, що такі умови можуть створити небезпечні прецеденти». Ю.Єхануров не конкретизував умови надання кредиту ЄБРР, але деяку ясність вніс Ю.Гришан, який категорично заявив, що про конвертацію кредиту в акції «Укртелекому» і мови бути не може.

Песимістично оцінює можливість продажу пакету акцій «Укртелекому» в наступному році президент компанії «Кінто» Сергій Оксанич. На його думку, сьогодні відсутній серйозний інтерес з боку зарубіжних інвесторів, оскільки зараз великі телекомунікаційні компанії вкладають великі кошти в отримання ліцензій у сфері мобільного зв’язку третього покоління.

Цю точку зору поділяє і голова підкомітету з питань інвестицій комітету з фінансів та банківської діяльності ВР Петро Порошенко. «Отримати повноцінні надходження від приватизації «Укртелекому» в 2001 році майже нереально. Включення компанії в перелік підприємств, що підлягають приватизації в наступному році, не відповідає державним інтересам. Кошти від приватизації «Укртелекому» необхідно закладати до бюджету 2002 року», — сказав він. П.Порошенко також підкреслив, що цю позицію депутатська група «Солідарність» буде відстоювати 30 листопада — в день голосування по бюджету-2001.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати