Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО: «Я пішов з посади, тому що влада й політика перенасичені корупцією»

10 липня, 10:53
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Після відставки з посту керівника Служби безпеки України Валентин Наливайченко вперше дав знакове інтерв’ю «Смотрящий» за фракцією у ВР щотижня проганяє через офшори по 500 000 доларів». В ньому він зазначив ключові проблеми у владі, зокрема, розповів про масштабну корупцію, а також висвітлив свої плани у громадсько-політичній сфері.  Нагадаємо, що перед його відставкою СБУ відкрило низку гучних справ, що стосувалися саме злочинів у сфері зловживання службовим становищем. Здавалося б, Валентин Наливайченко має отримати лише зелене світло, але в результаті вийшло зовсім навпаки. За наполяганням Президента Петра Порошенка та в результаті внутріпарламентських торгів Верховна Рада проголосувала за відставку Наливайченка. У багатьох це викликало подив і порушило низку запитань, особливо коли його навіть не запросили до парламенту відзвітувати за виконану роботу.

«Я зробив найголовніший у моєму житті вибір. Я пішов з посади, тому що влада й політика перенасичені корупцією. Це саме те, що не дає жити людям, душить кожного українця, і не можна декларувати чергові популістські гасла, поки не зламане корупційне корито. Брехати людям я ніколи не буду, я син простого робітника із Запоріжжя й медсестри, і моє рішення вистраждане разом з командою, з однодумцями, з багатьма громадськими й волонтерськими організаціями. Сьогодні я там, де можу бути ефективним, — у громадському секторі, серед людей, які ненавидять корупцію й не беруть участі в ній.

Я пішов у громадську діяльність, але це не означає, що я спокійно ставитимуся до корупції у владі. Цим людям я ще раз чітко заявляю, що не можна брехати вдень про реформи, а вночі переправляти хабарі на офшорні рахунки.

Зараз не час для напівтонів і подвійних стандартів. Боротьба з корупцією — це не менш серйозно, тому що сьогодні влада й політика зрослися з бізнесом.

Ми разом з міністром внутрішніх справ заявили, що нафтобазу, де згоріло шестеро людей, кришували й отримували за це гроші на кіпрські й тбіліські офшори люди при владі. Зокрема з Генпрокуратури. Усі були названі, наступного понеділка я приходжу на допит, приношу документ, передаю. І що? Документи вилучають, а наступного дня після цього закривається кримінальна справа, що була нами відкрита, припиняються всі розслідування, зокрема й за участю ФБР.

Знищення корупційного корита й самої корупційної системи, яка у нас десятиліттями вибудовувалася, треба здійснювати у трьох напрямках. Перший — це жорстка зміна законодавства й обрізання всіх корупційних функцій і всіх можливих чиновників, міністерств і правоохоронних органів, це початок початку. Це є жили й сухожилля корупції. Другий напрямок — це кров корупції: відмивання грошей, це офшори. Але третій, головний — треба жорстко розділити бізнес і владу. Це суть корупції.

Будь-яка людина, котра переходить на держслужбу 1—3 категорії, тобто від заступника міністра до президента, має протягом місяця продати бізнес. Якщо вона не позбавилася бізнесу, не сплатила податки від реалізації цього бізнесу, який мала, то протягом місяця законом має бути передбачено цей бізнес передати до Фонду держмайна.

Мої однодумці — громадянське суспільство й антикорупційні ініціативи, адже їх десятки й сотні. І я дуже щасливий, що маю зараз без партійного формату, без грошей, без бюджету величезну взаємну підтримку й серйозну співпрацю.

Моя роль проста — скоординувати й допомогти бути ефективнішими у вимозі розслідувань, притягуванні до відповідальності й поверненні вкраденого».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати