Валерій Пустовойтенко представив нового губернатора й пообіцяв мільйон членів у «Злагоді»
13 серпня прем'єр-міністр України Валерій Пустовойтенко представив керівництву Чернігівської області нового губернатора — Миколу Бутка, який упродовж останніх чотирьох років перебував на посту першого заступника, очолюючи також і управління економіки. Попередник Бутка губернатор Михайло Каскевич пропрацював на цій посаді трохи більше року й днями попросився у відставку за станом здоров'я, що й стало, за офіційними даними, єдиною причиною кадрової новації в такий надзвичайно важливий для Президента період. Судячи з непрямих даних та заяви Бутка, зробленої для преси, можна припустити, що екс-губернатор залишиться не при ділі рівно стільки, скільки йому буде потрібно для відновлення здоров'я.
Губернатору Бутку — 52 роки, уродженець знаменитих Крут Ніжинського району. Перед виходом на політичну арену 1994 року як перший заступник голови облради працював генеральним директором Чернігівського радіоприладного заводу, значення якого в житті міста сміливо можна було порiвнювати з Дніпропетровською областю в масштабі України. Не зайвим буде зазначити, що Бутко — дійсний член Академії економічних наук, кандидат наук, автор багатьох статей і книги «Соцiал-економічні проблеми розвитку продуктивних сил Чернігівської області в умовах формування ринкових відносин» — праці, яка заслуговує на окрему розмову.
Церемонія інтронізації пройшла без несподіванок. Пустовойтенко повідомив, що вибір на користь Бутка зроблено з числа декількох кандидатур і що найголовніші завдання адміністрацій — вибори та поліпшення макроекономічних показників. У свою чергу, Бутко сердечно подякував Президентові та прем'єру за довіру та надану області допомогу, тобто за виділені напередодні 20 млн. грн. на погашення боргів із зарплат і пенсій. По-перше, він дав слово прем'єру вивести за підсумками дев'яти місяців промислове виробництво області на рівень минулого року. По-друге, запевнив, що він був, є й залишиться людиною Президента Леоніда Кучми. Якщо в першому випадку він має справу з контрольованим ризиком, добре знає, де, коли й ким зарито собаку й що слід зробити, щоб він своєчасно «гавкнув», то в другому... Проте завжди можна при нагоді уточнити, що був і залишався людиною Президента, а не людиною Кучми як кандидата в президенти або будь-якої іншої вибраної Кучмою іпостасі.
Після офіційних оплесків перед тими, хто зібрався, вже в робочому режимі знову виступив Валерій Пустовойтенко, який присвятив свою промову визначенню першочергових завдань виконавчої влади на місцях. Серед іншого прем'єр піддав критиці діяльність адміністрацій області в частині їх відповідальності за розрахунки сільхозвиробників за ресурси, отримані авансом з державної кишені, а однаково — за готовність селян розлучитися з частиною заробітку у вигляді єдиного податку. Прем'єр зазначив, що сільське господарство України за останні два роки одержало таку підтримку, яку не часто бачило навіть за років радянської влади. Валерій Пустовойтенко детально зупинився чомусь на соняшнику, що не є для області характерною культурою, і на активах уряду — стабілізації та розв'язанні паливної кризи. До відома обласного партгоспактиву глава уряду довів, що 45% нинішньої вартості дизпалива становлять транспортної витрати. Азербайджанське ДП, наприклад, надходить до нас, на жаль, не через Чечню, що було б оптимальним, а через Поті, далі — ледь не по дві сотні цистерн на добу поромом в Одесу. Паливну складову успішного завершення сільськогосподарського року прем'єр вважає найважливішою. Для забезпечення цього, за його словами, ведеться масова закупівля валюти. За рахунок яких авансів при цьому стабілізується курс гривні, не пояснювалося.
Наприкінці промови Валерія Пустовойтенка, з ним сталася невидима метаморфоза. Вже як голова НДП і співголова «Злагоди» він закликав своїх колег не стояти осторонь процесу посилення згаданих організацій. «Злагода» нині об'єднує 300 тис. членів, однак щось в якісному складі цієї взагалі-то «могутньої купки» обережного прем'єра, вочевидь, бентежить, і він наполягає на досягненні мільйона.