Перейти до основного вмісту

ВИБОРИ-2004

08 вересня, 00:00

Кодекс спостерігача

45 спостерігачів від ОБСЄ відстежуватимуть хід виборчої кампанії в Україні і ще близько 600 представників цієї організації прибудуть до країни напередодні виборів для безпосереднього моніторингу виборчого процесу. Про це йдеться в прес- релізі, розміщеному на офіційному сайті ОБСЄ. Ці спостерігачі працюватимуть спільно з 12 міжнародними спостерігачами, які перебувають у Києві. Місію спостерігачів ОБСЄ очолить Герт Аренс (Geert Ahrens). Спостерігачі відстежуватимуть усю виборчу кампанію, оцінюючи рівень відповідності вимогам ОБСЄ й іншим міжнародним стандартам демократичних виборів і національного законодавства. Спостерігачі, які прибудуть на короткий термін, стежитимуть за ходом голосування, підрахунку голосів і оголошення результатів виборів. Наступного після виборів дня місія оприлюднить свої попередні висновки про виборчу кампанію в Україні.

«Ці вибори дуже важливі для демократичного розвитку в Україні, і всі учасники виборів, включаючи державні установи, політичні партії, засоби масової інформації та громадські організації, відповідають за забезпечення демократичного виборчого процесу, до якого виборці повинні ставитися з довірою», — наголосив керівник місії Г. Аренс на прес-конференції в Києві. Він відзначив, що ОБСЄ розглядає вибори в Україні «не як одноразову подію, а як процес», тому тут заснована довгострокова місія. Він також наголосив, що члени місії дотримуються кодексу поведінки, що передбачає цілковиту політичну неупередженість і невтручання. Місія оцінюватиме законодавчу базу проведення виборів, зокрема, новий виборчий закон, як кандидатам надається доступ до ЗМІ, а також роль ЗМІ в інформуванні громадян про виборчий процес. Місія ОБСЄ також має намір відстежувати процеси розгляду скарг у судах і роль судів у цьому процесі. Г. Аренс повідомив, що найближчим часом члени місії збираються встановити тісний контакт з урядовими структурами України та міжнародними організаціями. Крім того, планують зустрічі з кандидатами на посаду президента, — їх має бути якнайбільше. Крім того, місія налагоджуватиме тісні контакти з українськими неурядовими організаціями. Остаточний звіт місії про вибори в Україні буде представлений через шість тижнів після дня голосування, повідомляє Інтерфакс-Україна. Г. Аренс також відзначив, що нинішня місія ОБСЄ в Україні є однією з найбільших, проте, з його слів, така кількість спостерігачів відповідає стандартам ОБСЄ.

За рівність

Кандидат на посаду президента України, лідер Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах відзначає необхідність скасування статусу недоторканості народного депутата. (А. Кінах був депутатом Верховної Ради минулого скликання.) На зустрічі з виборцями в Білій Церкві (Київська область) він зазначив, що такий статус суперечить принципу рівності всіх громадян країни, повідомляє прес-служба кандидата. А. Кінах заявив, що в разі його обрання президентом одним із його перших кроків буде реформування державної кадрової політики з чітким дотриманням принципу «перед законом усі рівні». Він також наголосив, що державі необхідна чітка та вивірена кадрова політика, «оскільки державні посади стають ліквідним товаром, здійснюється тотальне руйнування в громадян України критеріїв чесної, кваліфікованої праці».

Зруйнували...агітаційний намет

У Донецьку троє невідомих зруйнували один з агітаційних наметів кандидата у президенти України Віктора Ющенка. Намет був розбитий у Куйбишевському районі міста. Як повідомляє із посиланням на прес-службу Центрального штабу Віктора Ющенка сайт www.razom.org.ua, спочатку біля намету з’явилися молодики специфічної зовнішності і почали чіплятися до активісток, які роздавали агітаційні матеріали. Близько 13.00 невідомі демонтували намет та завантажили його до мікроавтобуса. За словами начальника райвідділу міліції, його служби не мають жодного відношення до цього випадку. Наразі правоохоронці проводять розслідування цієї справи, а агітатори у нововстановленому на тому самому місці наметі працюють під охороною міліції.

Агітатори В.Ющенка зауважують, що з боку представників райадміністрацій робляться спроби перешкодити встановленню наметів. Свої вчинки вони аргументують тим, що, мовляв, намети належать до «малих архітектурних форм», а відповідно, згідно з рішенням Донецької міської ради, вимагають цілої низки дозволів на встановлення та тривалої процедури їх затвердження.

Перевага кандидата

Наприкінці минулого тижня, в той час, коли сам прем’єр перебував з робочим візитом в Іраку, його довірена особа, Володимир Рибак, відвідав Вінницю. Його візит майже співпав із приїздом лідера комуністів Петра Симоненка. Порівняння заяв і виступів перед вінничанами та конкретних справ кандидатів стали наріжними темами, навколо яких крутились запитання під час прес-конференції, що дав Володимир Рибак. До того, як стати довіреною особою кандидата Януковича, пан Рибак працював з ним у Донецьку. Коли теперішній прем’єр був губернатором Донбасу, його сьогоднішня довірена особа — мером Донецька. Три скликання поспіль.

«Мене донеччани обирали серед тридцяти кандидатів, бо бачили мої конкретні справи, — сказав Володимир Рибак. — Такий же авторитет на посаді губернатора мав і Віктор Янукович, адже за його керівництва в регіоні не було заборгованостей із виплати зарплат чи невдоволених мітингів під стінами адміністрації. Сьогодні, роблячи вибір, слід зважати на те, що той чи інший кандидат зробив, будучи раніше на керівних посадах, а не на те, що він обіцяє».

Володимир Рибак переконаний, що українці прагнуть поступового виваженого руху до стабільності, а не галасу й мітингів. Попередні вибори показували прихильність вінничан до соціалістів. Проте, перебуваючи з візитом у нашому регіоні, Володимир Рибак відчув, що цього разу вінничани готові підтримати Віктора Януковича. Звідки така переконаність, не уточнювалось.

«Янукович нікого з опонентів не ображає і не ображатиме, — сказав пан Рибак і підкреслив те, що команда його кандидата працювала на вирішення конкретних справ і такий же триматиме курс надалі. «Від опонентів Віктора Януковича вирізняє те, що він віддає борги й повертає віру в державу», — зазначив Володимир Рибак.

Популярність кандидата невдовзі може ще раз підтвердитись на регіональному рівні. До мерії Вінниці, як стало відомо на прес-конференції, надійшла пропозиція від одного з обласних партійних осередків про присвоєння Віктору Януковичу звання почесного громадянина міста. Як сказав Володимир Рибак, прем’єр про це ще не знає, адже й сам Рибак почув про цей намір уперше. Кого ж обирати почесним громадянином міста, вирішує його громада. Гасла на білбордах кандидата говорять про те, що вінничани або підтримують, або ж разом із Януковичем...

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати