Перейти до основного вмісту

За перемогу «свого»

У Луцьку місцеві самооборонівці всю ніч блокували окружну виборчу комісію
29 жовтня, 10:34

Прийти до приміщення Луцької міської ради, де й засідала окружна комісія, людей закликав один із кандидатів у народні депутати адвокат, командир роти батальйону «Айдар» Ігор Лапін. Мовляв, стало відомо, що дуже малий розрив голосів між ним та іншим кандидатом, докторантом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, головою Благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк» Іриною Констанкевич. А тому, мовляв, треба «не допустити фальсифікацій». Уболівальники Лапіна з’явилися під міською радою з... шинами та пічкою-буржуйкою. Шини обіцяли палити, а буржуйку згодом відправити у зону АТО (хоча бійці там мерзнуть вже).

Крім представників волинської «Самооборони», котрі пояснювали, що прибули не допустити провокацій під їхнім іменем, під приміщенням окружної комісії були і десятки людей у польовій формі, котрі не бажали представлятися. Друга ніч після виборів у обласному центрі Волині видалася дуже гарячою. Як інформує Громадянська мережа ОПОРА, робота ОВК була частково заблокована. Голоси рахували до самого ранку, але з приміщення не випускали навіть спостерігачів ОБСЄ та правоохоронців. Були присутні юристи, котрі представляли Лапіна, проте, на думку ОПОРИ, у приміщенні ОВК вони перебували не зовсім законно, бо наявні у них документи не давали на те права. Члени виборчої комісії не могли вийти з приміщення, а й не могли виготовити протоколи, бо не було зв’язку з сервером ЦВК.

Лише після особистого втручання начальника Луцького міськвідділку МВС України Ігоря Муковоза, який переговорив із керівниками «Самооборони» та представниками кандидата в депутати Лапіна, активісти, які блокували приміщення ОВК, розійшлися. Це дало можливість спостерігачам ОПОРИ звертатися до ОВК з пропозицією відновити роботу серверної та розпочати виготовлення протоколів про підсумок голосування, що саме окружна комісія і розпочала робити. Таким чином роботу ОВК №22 було відновлено.

За оперативними даними (станом на середину дня 28 жовтня) перемогу у 22 округу в Луцьку здобув саме Ігор Лапін із перевагою у 28 голосів. Донедавна його у місті мало хто знав, як знають мало і зараз, бо на численних біл-бордах (навіть по два на одному стовпі) не було іншої інформації, крім тієї, що він — з «Айдару». Натомість Ірина Констанкевич не виготовляла біл-борди, а віддала кошти на справжні кевларові каски, термобілизну та необхідну амуніцію для бійців ДУКу. Котрі, між іншим, і не були її виборцями... Але від квітня благодійний фонд, головою правління якого є Ірина Констанкевич, допоміг українській армії та добровольчим батальйонам на суму понад три мільйони гривень.

Парламентські вибори на Волині можна було б назвати передбачуваними, бо у трьох округах знову перемагають «олігархи» Ігор Єремєєв, Степан Івахів та Сергій Мартиняк. Водночас у двох округах виборці купилися на демагогію, за якою нічого більше не стоїть. Ось як оцінює вибори на Волині Сергій ШИШКІН, почесний громадянин Володимира-Волинського, громадський діяч:

— Я вболівав і активно агітував на нашому 19 округу за волонтера Костянтина Зінкевича. З весни він організував ремонт 400 одиниць техніки для 51-ї бригади, одягнув, взув, нагодував і зігрів понад тисячу бійців... Він не припиняв волонтерської діяльності навіть під час виборів, і штаб його працював на волонтерських засадах. Були люди, які могли профінансувати йому і біг-борди, але Костя казав, що він не може цього дозволити, бо закликає людей до благодійності, і знає реальну картину справ у зоні АТО. Проти нього був адмінресурс, і навіть один зі священиків закликав голосувати за кандидата від влади, бо він, мовляв, революціонер... А людина ж банально робить собі політичну кар’єру!

Важливою проблемою виборів на Волині вважаю «всеядність» виборців, які просто не хочуть задумуватися, а що ж стоїть за програмою кандидата, як він себе уже проявив у житті та політиці?.. На жаль, народ «купується» на демагогію, і з цього я наразі не бачу виходу. Але більше того. Дуже низька явка виборців, навіть таких, які самі дають собі раду у житті, які розбираються у політичних партіях тощо. Але знаходять «відмазки», щоб відсидітися вдома. Та недавно почув гарну фразу з цього приводу: якщо не підеш голосувати, то підеш воювати...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати