Перейти до основного вмісту

Заклинання уряду

Скільки не кажи «стабільність», курс гривні не зупиниш
08 серпня, 00:00

Мова йде про прийняті 47 указів Президента, перегляд бюджету на поточний рік і заходи стосовно ліквідації заборгованості перед бюджетом. Із точки зору прем’єра, все це дозволило зменшити витрати держави в нинішньому році, а також добитися великих прибутків і створити перспективу для зменшення податків. Проте Віктор Ющенко найближчим часом не виключає можливості підняття верхньої планки валютного коридору. Однак він не вважає, що це автоматично має спричинити подальшу девальвацію гривні. Падіння гривні, що вже відбулося на 4%, на його думку, достатня реакція української грошової системи на кризові явища в Росії. Голова Нацбанку запевняє, що економічних передумов для девальвації національної валюти в Україні немає.

Також він просить не проводити паралелі між російською кризою та станом української економіки. Наш уряд не тільки впевнений, що в Україні ситуація радикально відрізняється від російської, а й припускає, що на фоні російської нестабільності українська економічна політика найближчим часом може отримати значно більше визнання серед іноземних інвесторів. Голова НБУ також запевняє, що в громадян не буде проблем із обміном валюти та вкладами в українських комерційних банках. Стабільну ситуацію уряд обіцяє і на ринку українських паперів.

На відміну від Росії, реструктуризація українських державних короткострокових зобов’язань у довгострокові цінні папери, зі слів міністра фінансів Ігоря Мітюкова, відбувається абсолютно добровільно. Українські резиденти вже по добрій волі конвертували державних цінних паперів на суму 900 млн. грн., або 59% від існуючих. Уряд чекає прояву свідомості й від іноземних гравців на ринку держзобов’язань. Передбачається, що вони також погодяться конвертувати короткострокові ОГВЗ у довгострокові на суму 1,3 млрд доларів.

Загалом, подібно до російського уряду напередодні кризи, український нині запевняє, що експорту російського обвалу в Україну не буде. Цьому сприяє і надія на отримання кредитів від міжнародних фінансових організацій. В один голос керівник уряду й голова Нацбанку запевняють, що рішення про надання Україні кредиту МВФ буде прийнято або 30 — 31 серпня, або в перших числах вересня. Цей кредит, як і можливі інші кредити міжнародних організацій, про які сьогодні намагається домовитися уряд, міг би стати найбільш яскравим свідченням стабільності української економіки. Якщо українській владі повірять міжнародні кредитори, тоді й український народ матиме привід повірити в конструктивність свого уряду.

Наразі запевнення у відсутності кризи переконують мало. Особливо на фоні все трагічнішої ситуації в Росії. Віце-прем’єр Сергій Тигипко стверджує, що уряд має чіткий план, щоб запобігти можливим наслідкам розвалу російської економіки. Однак у чому суть цього плану — почути присутні журналісти не змогли.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати