Перейти до основного вмісту

Займати позицію знедолених, аніж можновладців

21 травня, 00:00
більш подобається бізнесмену і юристу Леоніду Черновецькому   Відомий бізнесмен та юрист Леонід Черновецький на ініційованій ним зустрічі депутатів-підприємців з Президентом шокував усіх названою їм сумою вартості місця в мажоритарному окрузі — 1 млн. доларів. Характерно, що Леонід Черновецький обраний згідно з новим виборчим законом, проти якого сам голосував. Чому? З цього запитання почалася бесіда з Черновецьким кореспондента «Дня» В’ячеслава ЯКУБЕНКА:

— Річ у тім, що я не дуже-то вірив у можливість структурування демократичних сил на стадії передвиборної боротьби і вважав, що здатні об’єднуватися тільки ліві сили. Однак, слава Богу, помилився. І ті й інші йшли передвиборним шляхом розрізнено. Мені здавалося, що ті вибори, які я пережив, були не досить демократичні. Я став свідком справжньої передвиборної боротьби, часто використовувався компромат — і проти мене також. Я дуже пишаюся тим, що вийшов переможцем у цій боротьбі.

— Наскільки використання компромату вплинуло на результат виборів?

— Треба бути самокритичним і обов’язково передбачати, що «поганого» можуть сказати про тебе конкуренти. Міркувати треба так: «Я підприємець і про мене можна сказати, що я займаюся тіньовою економікою, живу не по коштах, що я приховую прибутки». Заздалегідь передбачаючи такі дії своїх конкурентів, я скрізь на зустрічах з виборцями підкреслював, що мені вдається заробляти гроші, що я є чесним підприємцем, я декларую прибутки в мільйони доларів, і з собою цю декларацію постійно носив.

— Враховуючи рішення парламенту про те, що фракції створюються на основі партій, чи вибрали ви вже партію для себе?

— Взагалі-то за вдачею я опозиціонер. І мені більше подобається займати позицію обділених, аніж можновладців. Тому зараз я один. Поки придивляюся. Мені подобалася ідея створення позафракційного або навіть фракційного підприємницького союзу, бо парламент України, на відміну від парламентів країн СНД, набув одну неймовірну якість. Він представлений на одну третину депутатами — колишніми підприємцями. Великими підприємцями. Тому є можливість об’єднатися на цій основі. І це буде об’єднання прагматиків.

— Уже були реальні кроки в цьому напрямку?

— Так, я звернувся з ініціативою створення такого позафракційного об’єднання до Президента. У принципі, він підтримав цю ідею. Але сама Рада підприємців-депутатів пройшла досить мляво. Не розумію, чому. Хоча, може тому, що підприємець — завжди індивідуаліст. Підприємцям об’єднуватися значно складніше, аніж пролетарям. Проте я гадаю, це поступово відбудеться в самому парламенті.

— А в якому контексті ви на зустрічі підприємців з Президентом нагадали, що кожний витратив на вибори мільйон доларів?

— Я називав цифри у своєму виступі для того, щоб трошки підбурити наступних виступаючих. Для того, щоб показати, що підприємці є серйозною політичною силою, користуються підтримкою населення. Тому я збуджував уяву присутніх депутатів нашою силою, говорив про те, що на майбутніх виборах Президента підприємці скажуть своє, я гадаю, вирішальне, слово.

— Зараз, на жаль, Президент і парламент опинилися по різні боки барикад. Проте ви — одночасно і радник Президента і депутат.

— Я народний депутат, а радник я всього лише позаштатний. З таким же успіхом можна вважати радником будь-якого іншого депутата, який буває у Президента. Просто я хотів, щоб мої поради давалися на регулярній основі, тому я обстоював для себе посаду радника «на папері». Насправді я не одержую там зарплатні, у мене немає жодних посадових обов’язків. Але я ніколи не відмовлю собі в честі дати пораду главі виконавчої влади. У всьому світі виконавча влада і законодавча завжди сперечаються, вони періодично з’ясовують, хто головніший

— А це не заважає безпосередньо управлінню державою?

— Це називається: в суперечці народжується істина.

— А якою ви бачите ситуацію в найближчі півтора року між цими двома виборами? Вважається, що вони остаточно виснажать економіку і ледь чи не цього літа можна чекати фінансового обвалу.

— Вибори ніякого відношення до фінансового обвалу не мають. На сьогоднішній у наївних людей день існує думка, що під час виборів обираються люди, котрі вершать управлінські державні справи. Парламентарії є всього лише начальниками над ручкою і папером і володіють важливим правом законодавчої ініціативи. Вся відповідальність за те, що відбувається в країні, лягає в основному на владу виконавчу, тобто цим займаються міністри, а не законодавці. Вибори лише опосередковано можуть впливати на конкретну ситуацію. Інше питання, що Верховна Рада впливає на майбутнє країни через закони, але це тривалий процес.
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати