Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Знов за рибу гроші?!.»

або Про ігнорування інституційних правил
23 квітня, 19:36
ЗНІМОК ОБІЙМ СААКАШВІЛІ З КУЧМОЮ БУВ ЗРОБЛЕНИЙ ПІД ЧАС «РОДИННОГО» ЗАХОДУ КУЧМИ-ПІНЧУКА YES У ВЕРЕСНІ 2015 РОКУ. НА ТОЙ ЧАС СААКАШВІЛІ ВЖЕ БІЛЬШЕ ТРЬОХ МІСЯЦІВ ЗАЙМАВ ПОСАДУ ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА. НЕПЕРЕБІРЛИВІСТЬ СТОСУНКІВ І СВОЇ ТЕПЛІ ВІТАННЯ З КОЛИШНІМ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ВІН ПОЯСНИВ ТИМ, ЩО В 2004-МУ ТОЙ НАДАВ ГРУЗІЇ ВІЙСЬКОВУ ДОПОМОГУ. БЕЗУМОВНО, ІНОЗЕМНІ ГОСТІ ФОРУМУ В ДАНОМУ ВИПАДКУ МОГЛИ Б СКАЗАТИ: ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДО НАС ПРЕТЕНЗІЇ, ЯКЩО ВИ САМІ ПРОТЯГОМ 15 РОКІВ НЕ МОЖЕТЕ РОЗІБРАТИСЯ ІЗ «СПРАВОЮ ГОНГАДЗЕ — ПОДОЛЬСЬКОГО»? ПРОТЕ СААКАШВІЛІ ВЖЕ БУВ ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ, ЯК І БІЛЬШІСТЬ ПРИСУТНІХ НА YES ГОСТЕЙ. А ОТЖЕ, МАВ ВІДЧУВАТИ СВОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ТИМ БІЛЬШЕ, ВІН ОСОБИСТО ВИСТУПАВ ЗІ СЦЕНИ НА ПОМАРАНЧЕВОМУ МАЙДАНІ, ЯКИЙ ЗІБРАВСЯ У 2004-МУ ПРОТИ ТОГО Ж КУЧМИ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА ІНДИЧОГО

Вже завтра, у п’ятницю, колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єр-міністром України з питань реформ. Президент України Володимир Зеленський і його команда звикли орієнтуватися на піар-ходи (вони в цьому майстри), але, схоже, помилки Петра Порошенка і попередників нічого не навчили. Пригадаємо як це було.

Насамперед, «наплювали» на сам інститут українського громадянства. В той час як дехто з іноземців, які воювали за Україну, змушені були роками чекати на отримання українського громадянства, Саакашвілі та інші (нагадаємо, Наталія Яресько, Олександр Квіташвілі, Айварас Абромавичус...) отримали таке право буквально за одну ніч указом президента Порошенка. Далі цих людей призначили на високі державні посади: Яресько — міністр фінансів, Квіташвілі — міністр охорони здоров’я, Абромавичус — міністр економіки, а ще був Войцех Бальчун — гендиректор «Укрзалізниці», Славомір Новак — в.о. голови «Укравтодору» та ін. Саакашвілі, як відомо, став головою Одеської облдержадміністрації. Виникає питання — невже в Україні не було (немає) власних підготовлених кадрів?.. Іноземці можуть бути радниками — цього достатньо.

Знаходячись на державній посаді, Саакашвілі фактично виконував роль «тарана» у внутрішньокланових бізнесових та політичних розборках, виступаючи, то проти тодішнього прем’єра Арсенія Яценюка, то проти Геннадія Корбана, то проти міністра внутрішніх справ Арсена Авакова... на боці їхніх опонентів і противників. Потім настала черга і Порошенка, якого Саакашвілі звинуватив в тому, що він особисто підтримує корупційні клани в Одеській області.

Ну а далі, після того, як «актор» відіграв свою роль, він виявився непотрібним вже і самому Порошенкові. І почався наступний етап шоу із порушенням кримінальних справ проти Саакашвілі, його затриманням, біганиною по дахам будинків, «міхомайданом», виїздом закордон, епопеєю із поверненням і перетином державного кордону... Словом, ганебна картинка на весь світ (як мінімум), і «вишенька на торті» — Порошенко за одну ніч забирає у Саакашвілі українське громадянство. А далі екс-президент Грузії вже був змушений пересидіти правління п’ятого президента закордоном.

З приходом нової влади, Саакашвілі повертається до України. І ось через майже рік його послуги знову знадобилися. Схоже, чинна українська влада не проти наступити на старі граблі. До речі, не Саакашвілі єдиним, гендиректором державного концерну «Укроборонпром» наразі є згаданий вище Абромавичус. Як раніше, так і зараз, нікому так і не пояснили — за які такі заслуги перед Українською державою призначають всіх цих людей?..

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати