Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зростає попит на українську зброю

25 липня, 00:00
Україна не збирається здавати свої рубежі на світовому ринку зброї, — стверджує голова Держслужби експортного контролю Віктор Ващилін. За його словами, за 5 місяців цього року держава отримала понад 400 мільйонів гривень за експорт озброєнь і спецпродукції, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого. Показово, що Україна майже не укладала бартерних угод і практично всі надходження — реальні гроші, які прийшли до вітчизняних виробників озброєнь.

– Хто наші головні партнери за збройним бізнесом?

– За підсумками перших п’яти місяців Україна постачає озброєння в 40 країн світу, тим часом як за результатами минулого року вона торгувала з 52 державами. Думаю, що під кінець року список країн-імпортерів вітчизняної спецпродукції може розширитися, а обсяги експорту, відповідно, збільшитися. Провідними імпортерами є Росія й Пакистан. Відзначу, що серед імпортерів цього року також з’явилися країни НАТО — США й Німеччина.

Основна частина реалізованої цього року спецпродукції — це нові, випущені в Україні системи й озброєння. Це бронетанкова техніка, системи ППО, деякі види ракет, авіамотори, вузли для радіолокаційних станцій. Україна поставляє досить багато комплектуючих — передусім на ринок СНД. Менше продаємо боєприпасів і стрілецької зброї.

– Чи збільшилася в Україні кількість охочих самостійно торгувати зброєю на зовнішньому ринку після рішення уряду розширити коло «вибраних»?

– Загалом в Україні сьогодні дванадцять спецекспортерів — це компанія «Укрспецекспорт» i три її дочiрнi фiрми, пiдприємства «Мотор-Сiч» «АВIАНТ», ВО «Завод ім. Артема», «Прогрес», «ФЕД» і деякі інші. Але вже є 50 кандидатів після появи постанови Кабміну №838 про порядок надання права на зовнішньоторговельну діяльність. А коли враховувати й тих виробників, котрі постачають комплектуючі чи випускають продукцію за кооперацією й виконують держзамовлення, то в списку буде близько 140 суб’єктів разом з ремонтними заводами Міністерства оборони й підприємства, які постачають вузли для російської продукції, яка йде на експорт. Їм не потрібен ні посередник, ні спеціальний дозвіл.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати