Перейти до основного вмісту

Чому досвід фахівців у відставці залишається незатребуваним?

03 квітня, 19:15

...Звичайно ж, операція в Криму готувалася дуже давно. Візьму на себе сміливість і скажу, що вона розпочалась із самого початку перебування ЧФ на території молодої незалежної держави. Усі ці роки відбувалося постійне, планомірне, гласне, а більше — негласне нарощування своєї присутності в Криму. Ніде правди діти, Україна завжди програвала в Криму неоголошені Росією війни: інформаційну — насамперед, економічну (провокаційні вливання мільярдів доларів в інфраструктуру Севастополя, культурно-освітню (Росія в Севастополі відкрила безліч різноманітних навчально-наукових закладів, а Україна — майже нічого). В усі часи всі уряди України, а також президенти займалися Кримом, якщо можна так висловитися, «за залишковим принципом»... Переконаний, якби одразу ж після 1991 року Україна зайняла чітку позицію щодо кримських татар і повністю вирішила питання їх повернення із вигнання, сьогоднішньої окупації — інвазії росіян у Криму не було б. Та все це лише умовний спосіб.

...Якщо хтось ще у світі вірить, що Росія обмежиться лише Кримом, той залишається в стані глибокої дитячої наївності. Тим паче — п. Путін отримав від Ради Федерації Росії карт-бланш на використання російських військ на чужих територіях.

...В Україні багато фахівців у відставці, а саме: Є. Марчук, І. Смєшко, М. Маломуж, І. Кабаненко та ін, які виступають по телебаченню й висловлюють свої думки та пропозиції щодо нинішньої ситуації в Криму. Але, схоже, їхні думки та їхній досвід так і залишаються не реалізованими і не запитаними, і підтвердженням цього є постійне погіршення ситуації.

Україна наразі «стукає» в усі «двері» світової спільноти і просить про допомогу. Звичайно ж, моральну підтримку ми відчуваємо в усьому світі. Але всі розуміють, що вирішувати нинішні катастрофічні (без перебільшення) проблеми в Криму, крім України, нікому. Тому й потрібно долучати до врегулювання цих проблем людей з величезним досвідом.

...Нинішньому урядові та в. о. президента України конче необхідно сконцентрувати свої зусилля саме напрямку колективної безпеки. Як на мене, вступ до НАТО сьогодні навіть важливіший, аніж вступ до ЄС. Звичайно ж, із боку Росії буде звичний спротив та лякалки західними фобіями. Але Україна сьогодні добре «загартована» і «навчена» Бухарестом-2008 та Вільнюсом-2013, тож дай Боже більше не схибити і не зійти на манівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати