Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чорторийські дива

20 квітня, 00:00
ТЮЛЬПАНОВЕ ДЕРЕВО

Перше з чорторийських див — стародавній парк, який оточує понад 300-річний будинок оригінальної архітектури, розташований на околиці мальовничого села Чортория Кіцманського району Чернівецької області, в якому сьогодні розміщується психоневрологічний інтернат.

У парку росте понад 15 видів дерев і чагарників, серед яких такі рідкісні для України, як модрина, оцтове дерево, сосна Реймутова.

Справжньою окрасою парку є тюльпанове дерево, якому вже понад 100 років. Влітку його цвітіння милує око місцевих жителів і численних гостей не тільки зі всіх районів області та інших регіонів України, а й з багатьох зарубіжних країн, які приїздять в село віддати данину пам’яті його славному уродженцю — видатному українському кіноактору, сценаристу і режисеру, заслуженому артисту України, лауреату Національної премії імені Т. Г. Шевченка Івану Миколайчуку, в родинній оселі якого сьогодні розміщується меморіальний музей митця.

Цікаве спостереження місцевих жителів — впродовж багатьох років тюльпанове дерево розквітає саме на Трійцю, незалежно від того, на який день в цей рік припадає релігійне свято.

Друге диво — розташовані неподалік від села озера з теплими підводними джерелами. Вода в них не замерзає навіть в люті морози.

Споконвіку на озерах живуть стаї красенів білих лебедів-шипунів, кінокадри з якими Іван Миколайчук неодноразово використовував у своїх кінотворах, аби порадувати око глядачів, оскільки з давніх-давен українці вірять в магічну силу цих птахів-велетнів.

І якщо багато років з настанням морозів білосніжні птахи традиційно відлітали на зимівлю до теплих озер Малої Азії та Африки, останніми роками все частіше вони залишаються зимувати в Чорториї на радість сельчанам, які щедро підгодовують своїх улюбленців. Ось і в цьому році на одному з озер залишилося на зиму понад півсотні лебединих пар.

За спостереженнями спеціалістів- орнітологів Буковини, там помічені птахи, в свій час окольцьовані в Польщі місцевими вченими. Ось така добровільна пташина еміграція відбулася з далекої Польщі на гостинну землю України...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати