Кілька запитань до влади
Або яким має бути співвідношення зарплат і пенсій чиновників та простих українців?Уже майже 20 років влада лише вдає, що чує народ, але поступатися своїми непомірними привілеями не хоче. У нас багато економістів. Чомусь досі не підраховано, якою має бути заробітна плата державних чиновників у відсотковому співвідношенні до заробітної плати працівників бюджетної сфери? За приклад можна взяти відповідні пропорції в передових державах. Адже навіть у Грузії міністр отримує 1400 доларів на місяць, а співробітник ДАІ — 1600, бо він і в холод, і в спеку працює на вулиці.
За що держслужбовці отримують пенсію у розмірі 90% від заробітної плати? Вони не більше трудяться, ніж майстер чи інженер на підприємстві. А якщо хтось із них працює по 12 годин на добу, то нехай отримує компенсацію до заробітної плати. Якщо не почати нараховувати пенсію держслужбовцям на загальних підставах, ми ніколи не вийдемо з боргів у пенсійному фонді, попри те, що не всі доживають до пенсії...
Ще мене цікавить, чи повернула Росія ті пенсійні внески, які виплачували наші громадяни, працюючи в РФ? Багато громадян України свого часу працювали в Росії, а деякі майже весь трудовий стаж заробили саме там, а приїхали жити й одержувати пенсію в Україні.
Слід позбавити владних повноважень усіх, хто має свій бізнес, бо вони більше уваги приділяють своєму бізнесу, ніж державній роботі. А також заборонити депутатам та урядовцям розвивати свій бізнес коштом державних кредитів, отриманих від Міжнародного валютного фонду.
Влада повинна не тільки чути народ, а й розуміти, що він усе бачить і терпіння його вичерпалось. І не треба забороняти демонстрації. Слід звертати увагу, що чи хто викликав таке невдоволення, і виправляти свої помилки, бо, як писав український класик: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»