Майже кожен знає, що столицею Тауантінсуйю було місто Куско
Уважно стежу за публікаціями у вашій газеті. Рівень викладу щораз підвищується. Це радує. Приємно і те, що ви підтримуєте Євгена Марчука. Хотілося б висловити кілька невеличких зауважень. Одне з них стосується рубрики «Цей день в історії».
Десь із рік тому ви оголосили, що в цей день «у 1531 році іспанські конкістадори захопили столицю держави древніх інків Кіто». Майже кожна людина знає, що столицею держави Тауантінсуйю (імперії древніх інків), принаймні останні років 300 (перед приходом іспанців та інших пройдисвітів), було місто Куско. А місто Кіто було центром провінції — незадовго перед цим завойованого інками царства Кіто.
Уже хронічно ви повідомляєте, що 10 березня 1940 року Німеччина напала на країни Бенілюксу. Насправді в цей день розпочалась операція «Везерські навчання» по захопленню Данії та Норвегії. Добре відомо, що на Францію Німеччина напала 10 травня 1940 року. По-вашому, виходить, що через якихось 20 км території Люксембургу німці пробивались до Франції два місяці. Щоб потім за неповних півтора місяці окупувати половину Франції. Насправді операція проти Франції та країн Бенілюксу розпочалась одочасно і лише 10 травня 1940 року.
Висновок: краще не пишіть того, в чому не впевнені.
Від редакції. Висновок зробили. Дякуємо вам, Сергію, за увагу. І пишаємося, що в нас такі читачі — розумні, освічені й активні. Разом з вами і завдяки вам будемо рости і вдосконалюватися і ми.
Випуск газети №:
№154, (1999)Рубрика
Пошта «Дня»