Перейти до основного вмісту

Мій Рік — мій «День»

18 січня, 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня»

Анатолій ШТАНЬКО, кандидат технічних наук, Київ:

1. Рейтинг подій 2007 року, які, на мою думку, були найбільш значущими для українського суспільства:

— політична криза в суспільстві перед достроковими виборами;

— політичне шоу «Вибори без вибору»;

— політична криза в суспільстві після дострокових виборів;

— як наслідок політичної кризи — різке зростання цін, рекордний показник інфляції.

2. Особисто для мене рік, що минає, був складним, iз важкою втратою. Дякувати Богу, вистачило сил вистояти, сподіваюсь, що рік майбутній буде кращим.

3. Конкретних матеріалів, авторів, тем і проектів не хотів би виділяти, щоб не ображати інших авторів.

4. Дорогі співвітчизники!

Наша країна в небезпеці. Безвідповідальні політики в черговий раз поставили країну на грань розколу на своїх і чужих, забуваючи, що за кожною політичною силою — мільйони виборців, наших українських громадян. Країна у нас одна — ніхто, крім нас, її розбудовувати не буде. Сподіваюся, що новий 2008 рік виведе на українську політичну шахівницю лідерів, які усвідомлюють, що майбутнє України — незалежна позаблокова держава з європейським рівнем життя і демократичних свобод.

Мій новорічний тост — за кращу долю кожного громадянина України, за краще майбутнє наших дітей і онуків.

Галина АЛЕКСАНДРОВА, Маріуполь:

1. З усіх подій 2007 року найбільше порадувало рішення виконкому УЄФА про проведення фінального турніру Кубку Європи з футболу в Україні та Польщі.

Цікавим є визначення семи чудес України серед архітектурних пам’яток, а далі й природних заповідників.

Рік, що минає, став роком вшанування пам’яті жертв Голодомору в та Великого терору, роком скорботних дат 75 річчя Голодомору 1932—1933 рр.,70 річчя Великого терору, 70-х роковинСоловецьких розстрілі в, 70-річчя початку «грецької операції» НКВС 1937— 1938 рокiв. Пам’ять про ці трагічні події об’єднала українське суспільство.

На жаль, у 2007 р. відбулись страшні аварії з людськими жертвами — вибух житлового будинку в Дніпропетровську, вибух метану на шахті ім. Засядька в Донецьку, екологічна катастрофа в Криму.

З політичних подій найбільш значущими були, на мою думку, позачергові парламентські вибори. Указ Президента України Віктора Ющенка зупинив повзучу узурпацію влади політичними силами, які стали в опозицію до України, її історії, мови, культури. Запам’ятався Лжемайдан — як апофеоз корупційного жанру, бо справжній Майдан не продається і не купується. І нарешті — створення демократичної коаліції у Верховній Раді VI скликання, обрання спікером парламенту Арсенія Яценюка та обрання головою Українського уряду Юлії Тимошенко. Остання подія з цього ряду має дещо гумористичний відтінок — тіньова компартія створює тіньовий Кабмін. (Під тіньовою компартією маю на увазі Партію регіонів, яка ретельно маскує свою комуністичну ідеологію під нібито центризм.)

Не можна залишити поза увагою і події, які самі напрошуються у номінацію «Ганьба року». На мій погляд, беззаперечне лідерство у цьому рейтингу займає рекламування ката всіх часів і народів Сталіна комунальними службами Донецька. Не набагато відстала й одеська влада, яка встановила пам’ятник не меншому кату — імператриці Катерині II. І третє місце поділили між собою «грамота Ківалова» та «орден Колеснікова» — символи девальвації державних нагород.

2. Як рік Крокодила. Жарт, звичайно, але все ж, якщо люди присвячують Годзиллi Маріупольському вірші, поеми, пропонують встановити йому пам’ятник, значить у цьому щось є...

3. На мою думку, програмними матеріалами року є інтерв’ю Сергія Борисовича Кримського «Проблема дефіциту людських якостей стала в наші дні як ніколи актуальною» (9 лютого), стаття Івана Дзюби «Стихія для окупанта» (11 травня), стаття Лариси Івшиної «Як ми заблукали в «трьох соснах» (9 червня), «Ідентичність і модернізація» (22, 23 листопада).

Тема історичної пам’яті — одна з основних тем «Дня», книжковий проект газети, видання роботи Станіслава Кульчицького «Почему ОН НАС уничтожал? Сталин и украинский Голодомор.» — це, безумовно, подія.

У «Дня» чудові автори, на нові твори яких завжди чекаєш, — Клара Гудзик, Оксана Пахльовська, Наталія Малімон, Дмитро Десятерик, Петро Кралюк, Володимир Панченко, Юрій Шаповал, Станіслав Кульчицький, Юрій Щербак, Ігор Сюндюков, Тарас Чухлiб, Ігор Лосєв, Ірина Єгорова, Микита Касьяненко, Ганна Хрипункова, Ірина Магрицька, Володимир Лєсной і ще багато імен.

Запам’ятались розповідь Богдана Червака про духовний суверенітет Олега Ольжича, стаття Оксани Пахльовської «Джеймс Мейс і його місія», круглий стіл «Як Україні йти проти шторму»?, гостра дискусія на тему «Чи перебувала Україна під радянською окупацією?», бесіда з акордеоністом Ігорем Завадським, «польові дослідження сільських «вершків» — думки селян про інтелігенцію, які аналізував Сергій Шамара. У 2007-му «День» порадував новими колонками Ольги Герасим’юк, баченням України очима іноземних дипломатів та знайомством з діяльністю українських повпредів. Викликають захоплення герої матеріалів Клари Гудзик — лицар закону Анатолій Конн, народний митрополит Василь Липківський, Далай-Лама ХIV, вчений Іван Пулюй, Гіпатія Олександрійська. Запам’ятались історичні постаті нарисів Ігоря Сюндюкова — Агатангел Кримський, гетьман Петро Дорошенко, князь Роман Мстиславович, митрополит Іван Огієнко, великі українці у статтях Петра Кралюка — князь Василь-Костянтин Острозький, князь- філософ Володимир Василькович.

Чудові враження й теплі спогади залишила фотовиставка «День» — 2007» в Українському домі, залишила почуття вдячності фотохудожникам, організаторам, Ларисі Олексіївні Івшиній за свято фотомистецтва.

4. У моєму зверненні до українців — найщиріші побажання щастя в Новому 2008 році, олімпійського здоров’я, здійснення всіх мрій та задумів!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати