Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Можливо, це все-таки виклик?

10 квітня, 13:43

Нотатка користувача Said Ismagilov (співтовариство «Соло із соцмереж з... оркестром»)

Нас ці жорстокі вбивства шокують і ранять до глибини душі не менше, ніж вас. Мене — навіть більше. Нам — мусульманам, так само, як і всім вам, боляче за смерті безневинних людей. Щоразу, коли терористи показово і жорстоко, нібито керовані релігійними почуттями, вбивають людей, я гостро відчуваю що це черговий ніж у спину ісламу і всіх мусульман. Вони вбивають наше добре ім’я, наше майбутнє, нашу багатовікову історію і культуру. Та що там, вони вбивають авторитет ісламу! Як мені потім говорити про мир, толерантність, взаємодопомогу, навіть якщо мусульмани України і не винні? Як людям дивитися в очі, коли в цей час хтось від «імені ісламу» вбиває?

Сьогодні в передачі «Соціальна країна» говорили про трагедію в Кенії.

Засуджую цей нелюдський злочин, співчуваю близьким і родичам усіх 148 загиблих студентів.

Я прочитав безліч найбільш неприємних коментарів на адресу мусульман. Хочу звернути вашу увагу, що терористам все одно кого вбивати. Пам’ятаєте теракт у пакистанській школі 16 грудня? Тоді загинуло 140 осіб, з них 132 дитини, мусульманські дитини. 132 дитини з нормальних звичайних мусульманських сімей. Сімей, в яких моляться Всевишньому Аллаху, читають Коран, постяться в Рамадан... Вбивць це не зупинило. Їм усе одно, хто перед ними — студенти-християни чи діти-мусульмани. Вони вбивають задля досягнення конкретних, абсолютно земних цілей. І нам не відомі кінцеві бенефіціарії цих злочинів. Сам по собі теракт у Кенії дуже дивний. Сомалійцями убито студентів у сусідній країні. Вони ні політики, ні військові, ні поліцейські, ні сторона якогось конфлікту. Навіщо це зроблено? Задля яких цілей? Задля ісламу? Не смішіть. Мусульмани бояться і ненавидять таких людей, розбігаються від них і не хочуть нічого мати з ними спільного. Повірте, іслам тут ні до чого. Тоді в чому ж справа? І чи пов’язаний цей злочин з тим, що відбувається в Ємені або в Сирії, в Пакистані, в Нігерії, а може навіть і в Донбасі? На перший погляд ні, не пов’язані. А чи може це бути глобальним викликом тим країнам, які присвоювали собі звання гарантів миру, стабільності, демократії тощо? Ми маємо низку новоутворених осередків локальних конфліктів, кожен із яких окремо змагається в беззаконні і волаючому нехтуванні всіх норм права і моралі. Ось я замислююся, навіщо вони роблять прилюдні страти, які знімають на відео і викладають на загальний огляд? Навіщо роблять дуже гучні і масові злочини, схожі на нелюдські бійні? За наявності сучасних піхотних озброєнь захоплюють міста і області, як у Сирії, Ємені, Україні. Збивають з переносних установок літаки і гелікоптери. Вміло ховаються за мирним населенням. І ніхто з великих геополітичних гравців не квапиться вплутуватися у війну, оскільки в’язка польова і особливо міська війна загрожує великою кількістю втрат у живій силі і загрожує іміджевими втратами. Дилема: або ви вплутуєтеся у війну, або ви більше не гаранти миру, дотримання прав людини, демократії, стабільності. Якщо друге, то немає більше жодних гарантів і захисників, а той, хто зі зброєю, може витворяти все що завгодно в будь-якій частині світу.

Може, це все безпідставні домисли. Єдине, що я не можу зрозуміти, навіщо всі ці злочини робляться настільки зухвало відкрито? Можливо, це все-таки виклик?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати