«Ми показуємо, що хочемо жити в нормальній цивілізованій країні»
Житомирський студент-першокурсник Олександр Шевчук — про свій шлях до Євромайдану
Один із організаторів житомирського Євромайдану, який щовечора збирається на площі Корольова, — студент-першокурсник Житомирського державного технологічного університету Олександр ШЕВЧУК. «День» поцікавився його історією громадянської активності.
— Я з 16 років займаюся громадською діяльністю, — говорить Олександр. — З першого дня, коли почався Євромайдан у Києві, вже був там. Вимагав європейського вибору нашої країни, тому що бував у Європі і хочу жити в нормальній демократичній країні, як живуть там. Але з часом все перейшло в те, що мирні акції протесту розігнали силою, порушили наше законодавство, порушили Конституцію України. Мене це справді прикро вразило, і я думаю, що в більшості студенти вже піднялися не стільки за євроінтеграцію, а щоб наші громадянські права були захищені, як вказано у Конституції. Потрібно або вотум недовіри висловити цій владі, або зробити імпічмент Президенту. Тому ми збираємося на майданах по всій Україні, показуємо: ми — студенти — є майбутнім цієї країни, нам жити в цій країні. І ми хочемо жити в нормальній цивілізованій країні. Якщо є Конституція, яка щось гарантує, то її мають виконувати і захищати. Якщо влада не готова це робити, то нам така влада не потрібна.
Я — житомирянин, народився тут, тут весь час жив, навчався у 36-й школі, потім — в Житомирському автомобільно-дорожному коледжі. Закінчив також школу місцевого самоврядування при міській раді, школу молодого політика при молодіжному крилі політичної партії «УДАР» Віталія Кличка. В коледжі почав задумуватися про своє майбутнє, громадську діяльність. Починав з волонтерської роботи — допомога дитячим будинкам, акції з дітьми. Коли став дорослішим, почав займатися молодіжною політикою, тому що вона в Україні дуже погано розвивається. Коли прийшов до університету, зайнявся студентським самоврядуванням, бо якщо ми дійсно — європейська країна, то його потрібно розвивати. Студенти повинні мати свої чіткі вимоги, а адміністрація вишу повинна займатися лише навчальним та виховним процесом. Дозвілля молоді повинно залежати лише від нас самих. І зараз я — громадський діяч, який відстоює свої права. Я не кажу зараз - за якусь політичну партію. І я — молода людина, я не все знаю, мені потрібні якісь поради від більш досвідчених людей, від політиків.
На сьогодні ситуація дуже складна, та силовий конфлікт завжди є поганим сценарієм. Я вчив історію — громадянська війна досить погано закінчилася для нас, це величезні втрати. Я проти війни, проти насилля, проти репресій і якихось провокацій. Маю думку, що якою б не була влада, вона не піде настільки проти народу. Але наразі, вважаю, всі нормальні лідери всіх партій (і опозиційних) будуть думати, щоб конфлікт не розвивати, нормально вирішити. Можливо, зробити нову більшість у Верховній Раді. Можливо, уряд сам піде у відставку, бо зрозуміє, що повністю втратив довіру.