Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Не треба нас захищати — російській мові ніщо не загрожує»

09 квітня, 00:00

Останнім часом у багатьох друкованих ЗМІ зустрічаються «демократичні» вимоги деяких українських, а часом — і російських політичних та громадських діячів про надання російській мові статусу державної, або щонайменше офіційної на всій території України. При цьому посилаються на те, що нібито в Україні порушують права російськомовного населення, кількість якого кожен встановлює на власний розсуд.

Проте й серед тих, хто насправді є російськомовним, не володіє або погано володіє українською, ставлення до державного статусу російської мови аж ніяк не однозначне. Маю право стверджувати це, оскільки сам є носієм російської мови: народився й виріс у Казахстані, де закінчив російськомовну школу, а до України переїхав у віці 23 років. Як людина, яка з симпатією сприйняла незалежність України, я розумію: реальна незалежність українського народу, як і будь-якого іншого, можлива лише за наявності не лише політичної й економічної, а й культурної самостійності. А єдина загальнонаціональна мова є чинником створення єдиної національної культури.

Хочу зазначити, що несерйозне ставлення до української мови провокує сама державна влада України. У жодній країні світу неможливий факт призначення на держслужбу людей, які не володіють державною мовою. Працюючи не в державних органах і, тим паче, проживаючи в Криму, я міг би цілком обійтися без знання української, але почав серйозно вивчати мову й отримую величезне задоволення. У цьому мені дуже допомагає україномовний «День». Я знаю дуже багатьох російськомовних громадян України, які до мовної проблеми ставляться так само, як і я.

Тому хочу попросити вітчизняних і зарубіжних політиків: годі лицемірити, та не робіть гучних заяв від імені всіх російськомовних громадян України. Не треба нас захищати — нам ніщо не загрожує.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати