Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Перший в Україні фестиваль нордичної ходьби

Спортивний драйв можна відчути не лише під час змагань
29 липня, 20:47
ФОТО НАДАНІ УКРАЇНСЬКОЮ АСОЦІАЦІЄЮ СКАНДИНАВСЬКОЇ ХОДЬБИ

Це я зрозуміла, коли відвідала Midsummer Nordic Walking Fest, що проходив 17 липня в Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові. Ця масштабна подія об’єднала сотні шанувальників скандинавської ходьби в Україні.

MIDSUMMER — мабуть, чи не найбільш очікуване свято в Скандинавії, на батьківщині скандинавської ходьби. Цей вид спортивного туризму нині в тренді, і активно розвивається, здобуваючи не тільки нових прихильників, але й постійно формує нові напрямки. Саме це й хотіли продемонструвати організатори заходу, Українська асоціація скандинавської ходьби. Тож на фестивалі знайшлося заняття кожному до душі. Новачки могли спробувати свої сили, відвідавши майстер-клас з техніки скандинавської ходьби, а також довідатись про підбір інвентарю та екіпірування для занять out-door. Більш просунуті адепти Nordic walking протестували свої сили за допомогою найновіших гаджетів: палиць-тренажерів Bungy Pump, а також E-Poles — тренувальних електронних цифрових палиць для навчання скандинавській ходьбі, що за допомогою датчиків контролюють ефективність занять, накопичують та передають повні дані про тренування на смартфон.

Експерти ділилися знаннями щодо того, як комплексно підходити до тренувань, готуватися до змагань, а в разі потреб надавати першу медичну допомогу. А тим, для кого північна ходьба — це оздоровчий фітнес, практичні поради давала реабілітолог.

Та особисто я найбільше була у захваті від Nordic Walking Ritmica, фінської ходьби в поєднанні з виконанням різноманітних вправ під музику. Це не тільки драйвово, але й, виявляється, стимулює мозочок, завдяки чому покращується координація, рівновага та м’язовий тонус.

Незважаючи на шалену спеку, свято вдалося! Мальовничий маршрут, нові знайомства, командні конкурси, дискотека та лотерея з безліччю подарунків від спонсорів (спортивні товари, продукція для краси та здоров’я). Та головне, фестиваль об’єднав представники різних клубів. «Наша спільна мета, — говорить керівник Української Асоціації скандинавської ходьби Сніжана Безега, — розвивати скандинавську ходьбу, створити спільноту скандинавів на території України. Ми всі різні, але дещо нас об’єднує: всі ми прагнемо поширювати цей вид активності та зробити нашу націю здоровішою та активнішою!»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати