Під знаком Чайковського
Педагоги та студенти НМАУ виступили у Кам’янці — в місці, де класик черпав натхненняНинішній рік є ювілейним для видатного російського композитора, оскільки весь музичний світ відзначає знаменну дату — 170-річчя від дня народження Чайковського. Національна музична академія України, яка носить його ім’я, щоп’ять років проводить музичний форум «Чайковський-фест», у якому беруть участь провідні творчі колективи академії: симфонічний, духовий, камерний оркестри, оркестр народних інструментів, різноманітні ансамблі та солісти. Нині в рамках форуму відбуваються гастрольні поїздки до обласних центрів та міст України. У квітні цього року пройшла виїзна акція форуму «Чайковський-фест» до м. Кам’янка Черкаської області за сприяння ректорату та профспілкової організації академії.
Містечко Кам’янка відоме в Україні завдяки Кам’янському державному історико-культурному заповіднику імені П. Чайковського та О. Пушкіна. Колись у цьому приміщенні був родовий маєток сестри Петра Ілліча Олександри Давидової, де серед мальовничої природи та близьких його серцю людей композитор знаходив душевний спокій та сприятливі умови для творчості. Саме в Кам’янці Чайковський написав симфонічну поему «1812», Другу «Українську» симфонію, окремі розділи Третьої та Четвертої симфоній, деякі п’єси з фортепіанних циклів «Пори року» та «Дитячий альбом», працював над операми «Євгеній Онегін», «Черевички», «Мазепа» та іншими творами. Нині до Кам’янки часто приїжджають на екскурсію шанувальники митця з усіх куточків України, щоб більше дізнатися про життя і творчість Чайковського та послухати його музику у виконанні на унікальному роялі композитора, відреставрованому на кошти посольства Росії в Україні.
Як відзначали організатори «Чайковський-фест», цей захід має виконати особливу місію — збагатити культурний рівень мешканців районного центру країни та зацікавити молоде покоління класичною музикою у її високому естетичному значенні. Гості зробили Кам’янському державному історико-культурному заповіднику та Кам’янській музичній школі ім. П. Чайковського символічні подарунки. Так, ректор академії В. Рожок подарував низку книг про життя та творчість класика, диски із записами його творів у виконанні провідних професорів академії та відеофільм, присвячений 95-річному ювілею академії. Концерт відбувся у залі Кам’янської музичної школи. До програми увійшли твори П. Чайковського, М. Скорика та вибрані українські народні пісні. Виконавський склад був представлений провідними професорами академії, асистентами-стажистами, студентами та переможцями вокального конкурсу на краще виконання творів Чайковського, що проходив у стінах академії, та студентський камерний оркестр (художній керівник — І. Андрієвський).
Твори Чайковського у виконанні гостей викликали в слухачів найщиріші емоції та враження. У залі не було вільного місця — люди сиділи навіть на сходинках! Особливо вражали захоплені дитячі очі. Вдивляючись у них, було зрозуміло, що організатори та учасники акції досягнули своєї мети й у мистецтві в недалекому майбутньому з’являться молоді таланти, котрі уславлять нашу країну.