Перейти до основного вмісту

Плюси та мiнуси «ТБ-присутностi»

15 листопада, 00:00

Хоч позиція нашого читача належить до розряду вкрай непримиренних, багато що вiн зауважив слушно. Не думаю, що і російськомовним громадянам завжди подобається потік розважальної вульгарності, що прийшов із північного сходу. До звичайного фону додається образа на висвітлення росіянами конфлікту з о. Коса Тузла.

Але факт залишається фактом — наше ТБ частково знаходиться в тіні сусідського. Скажу більше — навіть якщо уявити, що все населення нашої країни стовідсотково україномовне, більшість телепрограм на провідних телеканалах була б російського походження. Адже головне їхнє достоїнство — не російська мова, а відносна дешевизна за непоганого професійного рівня. І знання глядацьких уподобань (щоправда, переважно не найкращих) непогано позначається на рейтингу. Погляньте на телебачення, як на бізнес, любий читачу! Принаймні саме так його розглядають керівники українських телеканалів.

Із бізнесом пов’язана й інша важлива причина залежності — серіали. Це — основа сучасного телебачення, без них не може бути прибутковим жоден загальнонаціональний (неспеціалізований) канал. На їхньому рахунку — близько 70% рейтингу. Робота над створенням українських серіалів уже триває, але домінуватимуть на ТБ-ринку вони нескоро. А росіяни поставили серіальне виробництво на конвеєр, залишивши далеко позаду латиноамериканських власників «миловарень». Обиватель має з чого вибирати — бойовики, мелодрами, детективи на всі смаки. До речі, титри, які так дратують україномовних глядачів, незабаром замінять повноцінним дублюванням.

Обурюватися потрібно насамперед «найбруднішими» проектами. Якби в нашій країні було активніше глядацьке «лобі», можливо, вдалося не пустити на екрани «Вікна» й інші постановочні шоу з «душком». Крім того, це ж тільки пробні кулі. Не виключено, що вже наступного сезону на екрані з’являться такі «відьминські шабаші», порівняно з якими творчість Валерія Комісарова (творця «Вікон», «Дівочих сліз» та іншого «сімейного» шоу) видасться квіточками. На першому місці має стояти не рейтинг, а людська гідність.

Тепер про позитивну сторону російської «присутності» на нашому ТБ. Погодьтеся, що росіяни пропонують і першокласні публіцистичні проекти, і добротні інтелігентні програми, трапляються непогані серіали. А чим довший прилавок, чим більший вибір телеканалів, тим повнішу інформаційну картину отримує глядач. Вітаючи відновлення мовлення російських телеканалів, газета «День» передусім мала на увазі права споживача, які вдалося відстояти в боротьбі суспільства з монополістом «Воля-Кабель». Хто ж відмовиться від зайвого «смотрибельного» каналу? Так, судячи з ваших думок, викладених у листах, вам ближчий канал УТ-1, i ви напам’ять знаєте програму «1+1». І це зрозуміло — хочеться познайомитися з усім, що пропонує телеменю. Глядач має можливість порівнювати канали, і це стимулює українських телевізійників створювати негірші програми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати