Перейти до основного вмісту

Покарання виборами

27 січня, 00:00

Світове співтовариство вже давно виробило простий, доступний і всім зрозумілий демократичний метод обрання керівництва держави, громадських організацій, політичних партій, яким є інститут виборів. Давні греки, наші запорожці обирали своїх керівників і ватажків на загальних зборах, велелюдних радах. У більшовицькій державі вибори були просто голосуванням за одного призначеного компартією кандидата, тобто виборами без вибору.

У державах із авторитарними й тоталітарними режимами вибори з демократичного змагання програм, ідей та інтелекту перероджуються в обман, підкуп електорату й великомасштабну фальсифікацію, щоб таким нечесним шляхом набрати більшість місць у представницьких органах та узурпувати владу. Люди ненавидять чужу нелегітимну владу, влада ненавидить «свій» народ і боїться його, встановлюючи поліцейський терористичний режим, гноблячи будь-які паростки демократичного життя. В такій державі неможливий будь-який поступ у політичній, соціально-економічній і культурній сферах. Якщо розлам між узурпаторами і суспільством стає глибоким і незворотним, то позбутися такої влади можна лише революційним способом, про що наочно світить «арабська весна» 2011 року.

Підкуп громадян чи посадових осіб у всіх країнах світу трактується як кримінальний злочин, а підкуп виборців — іще як злочин політичний і моральний. Підкуп виборців в Україні набув особливого масштабу під час президентської кампанії 2004 року. Уряд Януковича—Азарова за декілька місяців до виборів збільшив мінімальну пенсію в два рази, не провівши цього акта через Верховну Раду України, не внісши змін до державного бюджету. Це викликало економічні катаклізми в інших групах громадян, призвело до зростання інфляції та цін, але додало кандидату в президенти В. Януковичу мільйони виборців. Щоб мати величезні кошти для виборчої кампанії, цей уряд змусив державні структури, приватних підприємців вносити гроші у виборчі фонди. За висновками Генеральної прокуратури України, опублікованими 2005 року, лише державні структури передали в ці фонди понад 20 мільярдів гривень. Це лише те незначне, що було виявлено, але ніхто не підрахував внески приватних підприємців. Такі суми годі порівняти з сумнівними 40 тисячами гривень, які приписують як зловживання екс-міністрові Ю. Луценку.

Підкуп виборців під час виборів останніми роками набув космічних масштабів, на нього представники сучасного режиму не жаліють наших грошей. Технології підкупу різноманітні, часто досить витончені. До виборця звертаються на роботі, на вулиці, приходять додому. Йому дають заповнений бюлетень, винесений чистий бюлетень оплачують на місці. Сюди можна віднести голосування за відкріпними талонами, голосування вдома, які легко проконтролювати. Сюди потрібно додати використання адмінресурсу, тобто незаконне використання владних повноважень у злочинних цілях. Кожний член Партії регіонів, кожний посадовець зобов’язаний забезпечити відповідне голосування членів своєї родини, своїх друзів і підлеглих. Певну роль відіграє також залякування прихильників опозиційних сил, їх переслідування органами правопорядку, які мали би стежити за дотриманням законів. Російські опозиціонери підрахували, що провладна партія шляхом фальшування отримала на 25% більше голосів. Виходячи з приказки, що коли в Москві стрижуть нігті, то в Києві обрубують пальці, наші можновладці подвоюють таким нечесним методом кількість поданих за них голосів. Таким чином, представники абсолютної меншості, узурпувавши державну владу, не захочуть добровільно її повернути абсолютній більшості.

Прийняття Верховною Радою України нового закону про вибори мало на меті демократизувати офіційну процедуру проведення самих виборів та підготовку до них, а не поліпшити демократичну їх суть і попередити фальшування як виборчого процесу, так і підрахунку голосів. Ця невидима для суспільства процедура й має «забезпечити» режимові потрібний результат, про що свідчать останні довибори сільських і міських голів.

Основним стратегічним завданням української нації 2012 року, а значить, і кожного українського патріота, кожного з нас, є не допустити масового фальшування правлячим режимом виборів до Верховної Ради України, тобто позбавлення українців їх законного права бути джерелом влади у власній державі. Щоб добитися цього, ми повинні забути всі наші дріб’язкові амбіції, позбутися цього містечкового мислення, яке роз’єднало нас і розкидало по різних політичних партіях і громадських організаціях, об’єднатися в Єдиний Національний Фронт Порятунку України і перемогти!!!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати