Перейти до основного вмісту

Про фільми з Європи і не тільки...

04 вересня, 19:04

Відгук на матеріал Анни СВЕНТАХ («День» №145 від 8 серпня 2014 року)

Мене потішила новина про те, що 5 серпня цього року відбулася зустріч членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення з топ-менеджерами українських телеканалів, де нарешті обговорили питання засилля на наших телеканалах російського контенту. Бо в тому, що зараз йде війна на південному сході й каша в головах місцевого люду, є вина не тільки російських, а й олігархічних українських каналів і непростима вина колишнього складу Нацради. Де був її контроль над наповненням програм, процентним співвідношенням українського і російського телепродукту? Жодного контролю не було! За хабарі ділили лише ліцензії — своїм, своїм, своїм ... Те саме творилось і з ФМ-станціями. А чим займалися і займаються представники цього поважного органу на місцях — в областях? Хотілося б публічно отримати від очільника Нацради Юрія Артеменка ширшу інформацію. За що ми платимо їм чималеньку зарплату?

Я повністю підтримую думки, які викладено в газеті «День» за 8—9 серпня 2014 р. (№145—146) у матеріалі Анни Свентах «На голці російського серіалу». Погоджуюся з її тезою «Європу — на вітчизняне ТБ». Без жодних щодо цього дискусій. Ми, волиняни, і наші сусіди — львів’яни маємо змогу в прикордонних районах дивитися польське телебачення. Там йдуть цікаві фільми, зокрема, документальні, з історії країни, життєві й телесеріали. Їх, на жаль, не має змоги приймати вся Україна. А Польща є нашим партнером у справах Європейського Союзу, активно підтримує і в боротьбі з російською агресією. Треба рішуче переорієнтовувати наше телебачення на кращі фільми Європи — французькі, італійські, англійські, шведські, литовські, словацькі, угорські... Цим питанням Нацрада має постійно займатися. І не чекати січня 2015 року! А вже цієї осені ми, глядачі ТБ, маємо це відчути і побачити у програмах «Інтера», «України», «2+2» та на інших телеканалах. Треба проявити наполегливість і вимогливість у цьому питанні.

Ще три місяці тому я писав про окупацію нашого ефірного простору народному депутатові України Миколі Томенку. На жаль, отримав сім рядків відписки. Декілька разів звертав увагу нашого рідного Держкомітету телебачення і радіомовлення, який за попереднього прислужницького до Януковича керівництва викинув із програм обласних телерадіокомпаній передачі патріотичної тематики під приводом їхньої уніфікації. А життя показало, що треба постійно готувати радіо і телепрограми для воїнів і призовників, ветеранів і дітей війни, «афганців». І мають їх вести кореспонденти, які самі служили в армії чи на флоті. Солдати, які зараз воюють у Донецькій і Луганській областях, теж посаджені на голодний інформаційний пайок. Щоб його хоч дещо урізноманітнити, керівники редакцій відряджають в зону АТО вчорашніх випускниць журфаків. Хоча не дівоча це справа! Але що вдієш, коли в української журналістики через мізерні зарплати переважно жіноче обличчя.          

P.S. Вважаю, що гарячих розмов у Нацраді з топ-менеджерами буде недостатньо. Адже за ними стоять власники телеканалів — олігархи. І ось саме з ними вже треба принципово говорити у Президента. Якщо вони хочуть жити і працювати в Україні. І досить їхні дії прикривати лозунгом свободи слова, бажанням переважної маси телеглядачів дивитися лише російські фільми, слухати російських артистів і співаків. Бо скажіть: хто і коли ці бажання вимірював, яким опитуванням?! Все вирішувалось і поки що вирішується в тиші кабінетів, без участі громадськості. Бо ось уже понад 20 років українська держава, її соборність, суверенітет, національна ідея для цих людей на десятому місці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати