Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Про пережите та надії

25 квітня, 00:00

Наближається черговий термін депутатського «явлення народові» і декілька місяців всіма землями українськими звучатиме настирлива їхня пісня —«Изберите меня хоть один только раз». Обіцятимуть і гроші, і крупи, і цукор ,і життя солодке.

І тоді в тих, кого ошукували десятиріччями, з’явиться шанс довести собі і всім на землі, що висловлювання Г. Гейне «На землі більше дурнів, аніж людей» їх не стосується.

90 років тому президент ЗУНР Петрушевич, повний відчаю і розчарування, висловлювався, що «ми не доросли до самостійності», «бракує для державного будівництва освіти, інтелігентності». Інші покоління живуть сьогодні, а проблема державного будівництва злободенна і зараз. Що сталося з нашим народом, чи він так і був створений із такими генними ознаками з самого початку?

Люди ж чим живуть? Ті, яких раніше називали «трудящі маси», а зараз — «маленькі українці». Скаржаться, платять за рахунками, вистоюючи в чергах, вимагають заощадження, борються з вадами, холодом, носять воду відрами та хабарі конвертами, лають владу всіма непристойними словами і нецензурно, і готові знову йти голосувати.

У телекоробці видно Кравчука, Кучму, Семиноженка та інших. У них був свій шанс і можливість великих звершень, шанс залишитися в пам’яті народній істинно великими.

Так, інстинкти величі притаманні людині, але щоб до такої міри депутатами приймалися на себе — дуже сміливо, шкідливо, небезпечно. Якщо вона досягається в кулачних прийомах, то там можна зрозуміти — тваринний прояв у людині. Не все розумом вирішується. У житті ж депутатському не надбаєш добрих манер і пристойності, якщо родове походження — пролетарське «з бідної селянської», з «бідної робітничої родини». Дехто намагається стерти це з пам’яті, замінивши козацьким походженням. І нових козаків досить, а країна абсолютно беззахисна і бездарно керується. Чисельність управлінців необѓрунтовано завищена, і за таких умов вони не можуть працювати ефективно. Це при тому, що в нас учених, особливо кандидатів наук і академіків, більше, ніж у європейських країнах разом узятих, а лауреатів Нобелівської премії немає. Шукаємо серед європейців, що народилися колись у нас.

Як же ми поліпшуватимемо життя далі? Розумом людей грамотних, чесних і працездатних. Є такі в університетах, у наукових закладах і на виробництві. Є їх доволі в редакції газети «День», освічених і таких, що люблять свою країну. Вони можуть у майбутньому змінити своє ставлення до влади, заслужити повагу. Головне в цій меті — новий закон про вибори, щоб їх було 250, із старих — жодного. Президентом повинна бути особистість інтелектуальна. Депутатами — нове покоління. І більше жінок, без «Парасок» і «Палажок».

Газети повинні розпочати дискусію, час стати до боротьби за культуру та освіту. Закінчити хочеться словами Бісмарка —«Меч нічого не вдіє, як не буде розумної політики».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати