РЕЗОНАНС
Ложка дьогтю в бочцi меду
(Відгук на статтю Клари ГУДЗИК «Що робити?», «День», №87, п’ятниця, 1 червня 2007)
Як сказав Шекспір, «Мы таковы, каков наш мир». Ми самі обираємо собі політиків, голосуємо за них, а потім починаємо скаржитися. Вже і тоталітарний режим скинули, світ визнає нас як духовно-красиву, сильну, розумну націю.Та тільки ми самі не знаємо собі ціни. Все розмінюємось на кілограм рису та пляшку олії, а більше нам і не треба. Нас кнутом, а ми... не можемо скинути цього ярма.Чи може, не хочемо? Так звичніше. Будуть нові вибори, та політики залишаться старими. Вони так просто не здадуть своїх позицій — хоча й погано в політиці, але там солодко жити! Хто ж просто так відмовиться від меду? Не можу сказати за всіх абсолютно,але є політики, які, на жаль, не добрались до верхівки. Можливо, нам би вдалося не тільки підняти загноблену голову і зіп’ястися на ноги, але й встояти та вистояти. І так хочеться вірити в кращу долю свого народу, в сонячне майбутнє, бо ми, українці, того заслуговуємо. Кажуть, що Бог випробовує тільки сильних, а потім дає те, що просимо. Може, вже зовсім скоро?
Моральність — запорука здоров’я нації
(Відгук на статтю Оксани МИКОЛЮК «Чому ми живемо мало?», «День» №91, п’ятниця, 8 червня 2007)
Проблема надзвичайно важлива, і шлях її подолання лежить через ведення здорового способу життя. Але що таке «здоровий спосіб»? Правильне харчування є одним з його елементів. З цим можна погодитися, але є речі важливіші. Ось цитата автора статті: «З часом ми почали харчуватися все гірше, і не тому, що не вистачало грошей, а захопилися копченостями, смаженим, м’ясом і забули ті здорові принципи харчування, які завжди були притаманні українцям». Справа далеко не в копченостях. Про них взагалі можна не згадувати. Це дуже простенький підхід до справи. Колись відомий російський вчений Мечников вважав, що причина старіння і передчасної смерті людини — в мікробах, які розвиваються в товстій кишці. Лев Толстой на це відповів, що уникнути передчасного старіння можна, шукаючи відповідi в духовній сутності людини.
Гадаю, потрібно прислухатися до Толстого і придивлятися, насамперед, не до звичайного харчування сучасного українця, аде дбати про його духовну їжу і, погоджуючись з важливістю фізичних вправ, не треба забувати, що важливим є не тільки фізичний, але і моральний стан людини. Банально повторювати, що це речі взаємопов’язані, але, на жаль, про це забувають. Зловживати алкоголем шкодить здоров’ю, це правда, але сама поширеність такого зловживання — хіба не показник стану моралі? І хіба не аморально рекламувати алкоголь під час спортивних передач і при тому стверджувати, що спорт — це здоров’я? Можливо, і весело грати у футбол, випивши пляшку горілки, але чи довго протривають такі веселощі? Я не спеціаліст, але знаю думку спеціалістів, що початок статевого життя у ранньому віці дуже шкодить здоров’ю молодої людини. Я не знаю, у якому віці діти тепер його починають, але коли знаю, які телевізійні передачі вони дивляться, то припускаю, що дуже рано. Стан моралі в суспільстві дуже низький, від цього усі наші біди, не тільки у демографії, але і в культурі, науці і, в першу чергу, в політиці. І треба звернути увагу, що саме молодь є носієм «нової моралі» і саме вона найбільше від цього страждає. Традиційно мораллю займалася церква. Давно вона вже не має великого впливу на людей, але наслідки цього проявляються із запізненням, оскільки століттями сформовані звичаї тримаються довго лише завдяки традиції. Відповідно і зворотний процес буде тривати довго, якщо його, звичайно, хтось започаткує наверху. Хто там у нас є носієм високої моралі? — Відгукніться!
«Російська» історія про Україну
(Відгук на статтю Юрія ШАПОВАЛА «Травнева подорож до Москви: інформація до роздумів», «День» №91, п’ятниця, 8 червня 2007
Не дивуйтесь тому, що Марчукови задають тон в розпалюванні образу ворога України до Росії. Мета їхньої «історичної» науки — довести закономірність великодержавних претензій, право Росії на відновлення імперії. Чому Сталін нищив в першу чергу селянство? Тому що селянин — індивідуаліст, і щоб перемолоти його сутність, потрібні були ГУЛАГи і Голодомор. Деякі дослідники спекулюють на тому, що голодуючим надавалась допомога. Але до кого вона потрапляла?!
У Росії зараз з новою силою піднімають антиукраїнську напругу. Виник значний прошарок великодержавних чорносотенців серед інтелігенції. Але є й сили, що розкривають антилюдську суть сталінізму. Приклад — нова кінострічка про Варлама Шаламова «Завещание Ленина». Залишається нашим науковцям зберігати терпіння і продовжувати свою подвижницьку роботу.
Випуск газети №:
№92, (2007)Рубрика
Пошта «Дня»