Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українців — у Червону книгу?

(відгук на статтю Ольги Покотило «Чоловіків — у Червону книгу», газета «День», №174, четвер, 12 жовтня 2006)
03 листопада, 00:00

В газеті «День» від 12 жовтня 2006 р. була надрукована стаття Ольги Покотило «Чоловіків — у Червону книгу», в якій вона повідомила, що чоловіки в Україні живуть у середньому близько 62 років, гинуть, переважно, у молодому віці та не залишають нащадків. І, як пише авторка, з незрозумілих причин 2005 року життя чоловіків скоротилося на один рік, а жінок — на 0,5 року, але скорочення населення України прогнозували фахівці («Сільські вісті» від 30.10.2003 р. писали, що 2007року — цей рік і в Росії вважається «демографічною ямою» — в Україні на одне народження може бути чотири смерті), що наступного року населення України зменшиться на 1,6 млн., а збільшиться — лише на 400 тис. Тобто природне скорочення населення України складе 1,2 млн.

Так, у м. Торез (Донецька обл.) на одне народження вже було чотири смерті, а в селах на одне народження випадали десять і навіть більше смертей. Правий, мабуть, Дмитро Биков з Москви («День», 18 жовтня 2006 р.), який, згадуючи про відмінність у суспільному житті Росії та України, пише: «Перша відмінність, яка буквально впадає в очі, — глибока провінціальність української культури, журналістики, літературних салонів, культурних смаків».

Я б ще додав, що існує і провінціальність поглядів політологів і політиків, економістів і бізнесменів, хоча б з точки зору демографії. Всі вони не враховують населення України, яке вимирає та вироджується. Між тим, якщо нічого не робити, то терени України будуть заселені іншими народами, й їм не потрібні будуть ні українські політологи та політики, ні економісти та бізнесмени. Тобто в української еліти немає інстинкту самозбереження. Тому обов’язок журналістів (оскільки й вони будуть непотрібні для інших народів) — постійно доводити до відома громадськості демографічні дані: народжуваність, смертність на кількість населення в містах і селах, в областях. І там, де найбільша смертність і найменша народжуваність — виявляти причини та робити пропозиції з усунення цієї проблеми. Хоча більшість з причин вимирання українців відомі: екологічні негаразди полягають не тільки в тому, що Чорнобиль — найбільш радіаційно забруднене місто на Землі, але причиною є й те, що на значній території України навіть малі дози радіації негативно впливають на здоров’я населення. Крім того, наркотики, алкоголь, тютюн та продаж медикаментів без призначення лікаря також провокують негативні наслідки. Але ні політична, ні економічна еліта ще не усвідомили це і продовжують заробляти гроші на вимиранні свого народу та навіть своїх нащадків. Гадаю, що не тільки журналісти патріотичних спрямувань, а й політики, економісти, бізнесмени приділять більше уваги збереженню української нації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати