Перейти до основного вмісту

Весна — це завжди позитив

16 травня, 00:00
РАДІСТЬ БУТИ УДВОХ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Останній вихідний травневих свят. Тернополяни, насолоджуючись довгоочікуваним теплом, з родинами та друзями поспішили до парків. Хтось гуляв набережною ставу, а хтось вбирав задоволення на прогулянковому катері чи катамаранах від свіжого подиху дзеркального плеса. Немало дружніх товариств зібралося біля річки у гідропарку. Усе це була б ідилія весняного вихідного, якби не купи сміття довкола відпочиваючих та у водоймах. Але, здається, тернополяни настільки втомилися від цивілізації, що навіть шашлики їм смакували у сусідстві з обгортками від «снікерсів», «орбітів», торбинками, пляшками й усяким непотребом. Але ще сумніше стало від думки, що вони, як і їхні попередники-відпочивальники, залишать після себе таке ж неподобство, яке навіть весна не в змозі прикрити своїм буянням. Але, не зважаючи ні на що, весна — це завжди позитив.

Інна ІВАНЮК, заступник директора Тернопільської загальноосвітньої спеціалізованої школи №18 з поглибленим вивченням іноземних мов:

— Погано те, що сталася трагедія з Ігорем Пелихом. Він навчався у нашій школі і частина колективу його добре пам’ятає. Є хороші спогади, адже він був талановитим, дружелюбним. Усі відчули його втрату. І неприємний осад від того, що якось безглуздо йдуть такі талановиті люди з життя. Школа жила цей тиждень трагедією, обговоренням, спогадами та жалем.

А позитив я відчуваю від своєї роботи з учнями. І не тільки цього тижня. Відчуваю задоволення від власних успіхів. Хороше й те, що ми з дітьми поїхали в Карпати. Як голова організації «Голос дитини», я була керівником групи. Повернулися у понеділок. Були три дні. Якраз 9 травня вшанували пам’ять героїв. І незалежно від того, в якій вони були армії — чи в червоній, чи в національній. Адже усі вони боролися за свободу. Кожен із них її розумів по-своєму, але це була велика перемога над нацизмом... Ми в честь цього зійшли на Говерлу.

Микола ЛАЗАРОВИЧ, доцент кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Тернопільського національного економічного університету, кандидат історичних наук:

— Хороше те, що випав весняний дощ, а значить є надії на урожай. Додало настрою, що у четвер у нас відбулася розширена науково-технічна рада, під час якої науковців привітали з Днем науки, багатьох відзначили за успіхи. Приємно, що ми готувалися до Міжнародного інвестиційного форуму, який відбувається у нашому університеті, а студенти працюють, бо незабаром треба складати іспити. Іде нормальний процес. Мені здається, що якби такий процес відбувався загалом у суспільстві, як це відбувається у ТНЕУ, я думаю, ми би були в Європі. Та найкраще почуваюся, коли іду через наш Театральний майдан . Ну що може бути краще, коли дітки годують голубів? Це і зворушливо, і ти розумієш, що так, проблеми є, але якщо ще оті дітки годують голубів, значить є і надія на хороше майбутнє.

Погано, що знову, в чергове, на жаль, наша країна потрапила в дуже погану історію. У даному випадку з міністром внутрішніх справ Луценком. Мені здається, що за ці роки настільки вже принизили Україну, що інколи сльози навертаються. Ми вже бачимо інші приниження. Йдеться про те, що відбулося цього тижня в Румунії, коли приймала УЄФА рішення про те, де будуть проходити матчі «Євро-2012». Якщо Польщі сказали, що у її чотирьох містах обов’язково будуть відбуватися матчі чемпіонату Європи, то в нас тільки йшлося тепер про Київ. Інші ж міста залишилися під питанням. І мені здається, що хтось би мав відповідати за такі речі. Будемо надіятися, що весна запанує і в суспільстві — як зараз з’являється в природі свіже, нове, так само з’явиться і в суспільстві.

Я хотів би вірити як футбольний вболівальник, що остання гра між київським «Динамо» і донецьким «Шахтарем» показала, що команди на досить високому рівні. Рейтинги, які публікують в Європі, світі показують, що український футбол розвивається, і надіюся, що 20 травня у фінальному матчі «Шахтар» переможе. Це буде перемога всієї України. Ми відчуваємо радість, якщо відбувається щось позитивне в будь-якій частині України. І дуже би було приємно, якби дослухалися до нас київські журналісти, і щоб менше показували негативних моментів у програмах. Негативне треба дозувати. Більше позитиву — і більше позитиву буде в нас самих.

Зоряна БЄЛОВА, директор ПП «Геотермальні системи»:

— Я була приємно здивована, коли в мене запитали, що позитивного приніс мені цей тиждень. Можливо, саме він був найщасливішим тижнем цього року. Адже саме декілька днів тому я отримала пропозицію від коханої людини бути разом. Ми саме були в Карпатах, на горі Драгобрат. У шалену зливу і під гуркіт весняного грому він вимовив це так несподівано, палко, а через декілька хвилин вже сяяло сонце і співали пташки — дуже романтично. Останні чотири місяці я з однодумцями систематично ходжу в гори. Нас не лякає ні холод (ми проживаємо в наметах), а ні те явище, яке прокотилося над світом, і було названо кризою. Ми намагаємося не втрачати позитиву і знаходити хороше навіть у тому, що роботи зараз набагато менше, коштів на відпочинок обмаль. Але життя продовжується , і воно повинне бути прекрасним, адже весна, друзі поруч і, що головне, не має війни. Останнім часом в горах можна зустріти набагато більше туристів, ніж у минулі роки. Це люди з різних куточків України, що відкрили для себе красу наших Карпат. Уперше, саме зараз, через нестачу коштів на закордонні тури, або щоб отримати заряд позитивної енергії від природи. Вони прагнуть подолати вершини, бо це дає впевненість у собі, у тих цінностях, які справді є важливими, перед якими пасує те економічне свавілля, що відбувається в державі. Ви й не уявляєте, яка гордість за нашу Батьківщину переповнює серця, коли абстрагуватися від усього зайвого, бути самим собою і нести відповідальність за все те, що дароване нам Богом.

Тарас ЮРИК, начальник Тернопільського відділення АКБ «Транс банк», Україна:

— Пропоную відтепер перш, ніж обдаровувати котрогось із чиновників міністерським портфелем, приймати в них іспит з етики поведінки в громадських місцях, аби потім увесь народ не червонів. Прецедент є. І, як на мене, досить красномовний. Напідпитку поважна сім’я хотіла сісти до одного з літаків авіакомпанії «Люфтганза». І треба тобі, німці, виявляється, не терплять у салоні п’яних політиків. Галас зчинився неймовірний. Майже такий, як інколи в нашій Верховній Раді. Німці до такого не звикли, а тому, напевне, вирішили не ходити краєм ножа.

Допоки ж «нагорі» від суперечок та словесних баталій пір’я з політиків летить, українські школярі проходять тестування. Меломани ж з нетерпінням очікують результатів «Євробачення-2009». Подейкують, що Лобода зі своїм талантом і дивоколесом не те, що Москву, всю Європу на лопатки покладе.

На якийсь час Тернопіль забув про політику. А чого про неї пам’ятати? Друге пленарне засідання сесії обласної ради відбулося 7 травня. Було на ньому все: і штовханина, і рукоприкладство... Мешканці області могли роботу своїх обранців бачити «в живому» режимі. Тепер же, за доброї волі й пожертви привілеями та службовим житлом голови облради Олексія Кайди, відбувається пряма трансляція сесій на обласному телеканалі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати