Перейти до основного вмісту

Життя занадто швидкоплинне, щоб зосереджуватися на поганому

07 червня, 10:09

Так уже склалося, що, коли запитуєш людей про їхні справи, найчастіше ризикуєш вислухати цілу епопею про негаразди, проблеми зі здоров’ям, високі тарифи, незручний транспорт тощо. Приємно, що в усьому цьому хаосі практично кожен знаходить свою рятівну «соломинку». Для сумчан це, як і для інших українців, насамперед — звичайні житейські радощі...

Петро РОЗСАХАЛЬСЬКИЙ, будівельник:

— Радію, що хороша погода, це підіймає настрій. Радію благополуччю в родині, друзям і тому, що нещодавно відвідав маму. Може, це й банальні істини, але для мене дуже важливі. Радує, що маю роботу: зараз роблю ремонт у сусідньому селі, в домівці свого доброго приятеля. Але дуже турбують наші політичні реалії, й через це турбуюся щодо майбутнього мого сина. Він дорослішатиме, а я не бачу перспектив для нього в цій країні. Тим більше, що кілька років жив і працював за кордоном, і можу оцінити різницю.

Олексій ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ, керівник громадської організації «Клуб «Шанс»:

— Усе постійно змінюється, і однозначно не можна сказати, на краще чи на гірше. Але що стосується роботи нашої громадської організації, тут, безумовно, маємо прогрес. Разом із партнерами — обласною інфекційною лікарнею, наркологічним диспансером, протитуберкульозним диспансером, пенітенціарною службою — нам вдалося зробити багато корисного. Особливо в рамках проекту «Долаємо перешкоди разом: забезпечення діагностики та лікування вірусних гепатитів». Понад 1000 мешканців Сумщини, хворих на гепатит «С», отримали 50-відсоткові знижки на ліки. У місцях позбавлення волі почали працювати фтизіатри, в ув’язнених покращився доступ до можливостей обстеження й надання їм медичних послуг.

Анна ТОВСТУХА, координатор громадського руху «Чесно» в Сумській області:

— Сьогодні зробила остаточний висновок: наше місто не пристосоване для життя. Принаймні дороги. Як пересуватися такими розбитими тротуарами дівчатам на високих підборах, пенсіонерам з паличками, матусям з дитячими візочками? На перехресті вулиць звернула увагу на світлофор, який працює, очевидно, лише для водіїв. Адже перехожим його зовсім не видно. Складається враження, що люди, від яких залежить прийняття рішень у нашому місті, пішки не ходять. Мабуть, вони бачать життя лише з вікон своїх персональних автомобілів.

Настя СЄРІКОВА, журналіст-фрілансер:

— Життя бентежне. Не знаєш, чого чекати вдень. Небо грозове, береш парасольку, а за десять хвилин хмар уже немає, і повертаєшся по сонцезахисні окуляри. Продаєш свободу за копійки, які тобі ще й виплачують не повністю й не за графіком. Боїшся, щоб не вкрали велосипед, залишений на території державного закладу... Зате буде четвер, і буде «Океан Ельзи в Сумах». Буде п’ятниця, й приїде подруга, яку не бачила два трильйони років. І на гітарі пограється, й заспівається пісню про мельникову дочку, і насіння з’їсться, і все на світі згадається, і вино вип’ється. А на свої проблеми люблю дивитися збоку. Кумедно іноді, як же вони таки вирішаться? Бо, як не крути, а життя бентежне...

Людмила СЄНІК, інженер-конструктор компанії «Сумигазмаш»:

— Що в мене хорошого в житті? Та я намагаюся в усьому знаходити позитивні моменти, не зациклюватися на поганому, незважаючи на нестачу фінансів. Я знаходжу радість у тому, що в мене ростуть дві онуки (одній вісім років, іншій пішов другий рік), для мене вони така розрада й сенс життя! Також у мене є хобі: це — моя дача, де я вирощую виноград, персики, троянди. Відразу після роботи біжу туди, дача — неподалік нашої квартири, і там я забуваю про все. А про сумне не хочу й говорити. Життя занадто швидкоплинне, щоб зосереджуватися на поганому.

Людмила РОМЕН, поетеса, лауреат літературної премії ім. Олександра Олеся, відповідальний секретар Сумської обласної організації Національної спілки письменників України:

— Була нагода побувати в «Агенції промоції «Суми», де відбулася презентація Благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» та його представництва в Сумській області. Це — унікальна ініціатива громадськості, яка створила й зареєструвала організацію з метою поширення інтелектуального середовища та підтримки просвітницьких проектів газети: видання книжок документалістики, всеукраїнських фотовиставок, проведення літніх журналістських шкіл, організацію круглих столів на теми української історії та ідентичності, читацьких конференцій у навчальних закладах тощо. На зустрічі директор «Агенції промоції «Суми» Ірина Дяденко та президент Фонду Микола Гриценко розповіли про співпрацю «Дня» та «Агенції». Зокрема, звернули увагу на проект «Починай творити», до промоції якого залучалася газета «День». Голова Спілки промисловців та підприємців у Сумській області Олександр Папусь також висловився з приводу роботи газети. Він зазначив, що «День» робить велику справу, порушуючи важливі питання виховання й духовності, завдяки яким, на думку пана Олександра, Україна може бути по-справжньому незалежною. Кульмінацією заходу стало підписання Миколою Гриценком та Іриною Дяденко меморандуму про співпрацю між «Агенцією промоції «Суми» Сумської міської ради та благодійною організацією «Фонд сприяння ініціативам газети «День». Такі культурно-освітницькі заходи надихають!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати