Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Присвячується пам’яті Євгена Кириловича Марчука

06 серпня, 13:18
Фото з архіву "Дня"

Згадуючи часи роботи з Євгеном Кириловичем Марчуком, глибоко переконаний, Україна мала шанс піти іншим шляхом свого історичного розвитку.

Під час моєї роботи радником з питань макроекономіки, заступником керівника комітету Верховної Ради України,  потім заступником Євгена Кириловича в РНБОУ, було багато моментів, про які хочеться розповісти. Зупинюсь лише на двох з них. Перший, це виступ Прем’єр-міністра Євгена Марчука на Всеукраїнській нараді економістів (14 вересня 1995 року).

У присутності тодішнього Президента країни він закликав терміново здійснити комплексну інвентаризацію «активів» і «пасивів» держави, і враховуючи уроки так званих ринкових реформ, будувати подальшу економічну політику. Зокрема Євген Кирилович заявив тоді: «Стан справ у державі та іі життєві інтереси вимагають корекції практики здійснення ринкових реформ в Україні». Звичайно це суперечило позиції глави держави, що вів країну «шляхом радикальних економічних реформ».

Зміст доповіді і сама позиція тодішнього Голови уряду викликала відчутну стурбованість і незадоволення оточення президента та західних кураторів псевдоринкових реформ в Україні, що у підсумку і спричинило відставку з дивним формулюванням «за створення власного політичного іміджу».

Другий момент, це робота заступником Секретаря РНБОУ. Навіть експертам в сфері національної безпеки потрібно багато часу щоби зрозуміти той величезний «пласт» проблем, який довелося аналізувати і піднімати на засіданнях Ради національної безпеки  оборони України Євгену Кириловичу.

Як наслідок, я добре пам’ятаю автомобільну аварію ( на моє переконання вона не була випадкова) в яку ми з Євгеном Кириловичем потрапили у 2000 році, якраз на передодні засідання Ради по проблемам детінізації та боротьби з корупцією з галузі паливно-енергетичного комплексу.

Під час років спільної роботи з Євгеном Марчуком і після цього завжди згадую його точну характеристику, яку він дав тодішньому  політико-бюрократичному апарату, яку можна сміливо застосовувати і до нинішніх можновладців: «Це коли говорять одне, думають друге, а роблять зовсім інше».

Трохим Ковальчук

доктор економічних, наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, радник екс-Прем’єр-міністра Євгена Марчука (1995-1996 рр.), заступник  колишнього Секретаря РНБОУ (2000-2003 рр.)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати