150 художніх перлин
Із 19 грудня Музей сучасного мистецтва України представляє збірку «Колекція. Галерея 36»
Експозиція налічує більш ніж 150 творчих робіт відомих художників. Нагадаємо, «Галерея 36» — одна з перших приватних галерей у Києві і була створена митцями для митців. Це центр тяжіння творчих людей, осередок, де виставити свої праці воліли найталановитіші майстри.
Засновники галереї подружжя Олександр Міловзоров і Світлана Чернобородова — заслужений художник України і мистецтвознавець. Це був проєкт, який допомагав талановитим митцям показати свої твори шанувальникам і потенційним покупцям. Художники, в подяку за виставку, дарували засновникам роботу для колекції Галереї.
Галерея з’явилася на Андріївському узвозі, 36 у приміщенні, в якому колись містилась брудна та захаращена котельна. Олександр Міловзоров, Світлана Чернобородова та мистецтвознавець Сергій Тарнавський, який приєднався до подружжя, самі розчистили від бруду напівпідвальне приміщення, зробили ремонт і в грудні 1995 року відкрили «Галерею 36» виставкою MINI ART. (На жаль, Сергія Тарнавського не стало 5 листопада 2019 р., як раз при підготовці до виставки «Колекція. Галерея 36».)
За 22 роки існування в Галереї було проведено 280 персональних та 15 групових виставок. Учасниками були 186 митців з різних міст України, 36 іноземних художників з 13 країн Європи і Канади. Зібрана колекція творчих робіт Галереї виглядає дуже солідно, а роки, що минули, надали цінності багатьом творам цієї збірки, бо саме з цієї легендарної Галереї розпочинався творчий шлях багатьох, таких нині дуже відомих, митців, як А.Блудов, М.Журавель, Б.Єгіазарян та ін.
«МУШЛІ» 1996 (МАЗУР МИКОЛА )
За роки існування Галереї, Олександру Міловзорову весь час приходилось боротися за приміщення. Зараз на будинку Андріївського узвозу, 36 вже немає вивіски «Галерея 36», а стоїть вказівник: «Майстерня Олександра Міловзорова». Сюди, як завжди, заходять люди, роздивляються роботи, а часом висловлюють слова подяки... Ні, Галерея не припинила своє існування. Поки існує колекція, що зібрана за роки наполегливої роботи, живі її засновники, художники — Галерея жива.
Завітавши у зали Музею сучасного мистецтва України, глядачі побачать цікаві твори тих, хто лишив частинку душі в історії становлення Галереї, відбудові Андріївського узвозу: Власов Олексій, Денисова Ніна, Довженко Леся, Мазур Микола, Міловзоров Олександр, Радько Володимир, Савченко Юрій, Стецько Дмитро,... їх багато, дуже різнопланових, різножанрових, багатогранних.
Виставка триватиме до 9 лютого 2020 р.
Випуск газети №:
№232, (2019)Рубрика
Тайм-аут