3000-й анонімний рукопис!
«Даєш більше детективів і фантастики українською мовою!» — такий лозунг Всеукраїнського фестивалю романів і кіносценаріїв «Коронація слова», який ось уже третій рік проводиться в нашій країні.
Днями на адресу конкурсу надійшов трьохтисячний рукопис одного із авторів із Вінницької області. Унікальність конкурсу в тому, що рукописи розглядаються анонімно, щоб не було суб’єктивізму в оцінці. Прізвища «розсекречуються» після підведення результатів. Переможці отримують винагороду у 18000 гривень і — найголовніше — «вихід у люди» у вигляді друкованої власної книги одним із кращих видавництв України. Про це, а також про популяризацію новоспечених книг, потурбувалися шоколад «Корона» і телеканал «1+1». За три роки вийшло в світ 25 книг із логотипом конкурсу «Коронація слова». Більшість авторів досі не були нікому відомі й ні до яких творчих спілок не входили.
З одного боку, це говорить про невичерпний творчий потенціал народу, а з іншого — про деяку тенденційність офіційних письменницьких кіл, які, як відомо, без особливого бажання приймають молоде дикоросле покоління до своїх лав.
Починаючи з цього року, організатори конкурсу активніше співпрацюють із творчими спілками, щоб довести, що офіційних і неофіційних письменників не існує, а є просто література. А ще «Коронація слова» ставить завданням довести читачеві, що популярне чтиво може бути і українською мовою.
Для тих, кому не дають спати майбутні лаври переможця, оргкомітет конкурсу нагадує, що рукописи приймаються до 31 грудня поточного року за адресою: 03142, Київ, а/с 65.