70-і повертаються...
«Dreamland»— нинішнє відображення Роберта Планта![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030812/4139-6-3.jpg)
Дійсно творчу людину, хоч би чим вона займалася у своєму житті, завжди вирізняє прагнення до пошуку чогось нового, навіть тоді, коли лавровий вінок всесвітньої слави покриває її чоло, а те, що вона створила, давно стало визнаною класикою. Роберт Плант — в минулому вокаліст британської групи Led Zeppelin, яку можна, без найменшого сумніву, віднести до фундаторів світової рок-музики, разом зі своїм новим колективом Strange Sensation випустив сольний альбом під романтичною назвою «Dreamland». 14 серпня в Києві на великій спортивній арені Національного спорткомплексу «Олімпійський» Роберт Плант і група Strange Sensation виступлять у рамках презентації цього альбому.
«Dreamland» — свого роду данина тим джерелам, які формували світовідчуття тоді ще юного музиканта Роберта Планта з англійського міста Вест Бромвич. Артур Лі & Лав, Тім Баклі, Джімі Хендрікс, Мобі Грейп, Ніл Янг і Кросбі, Стіл & Неш були натхненниками Планта упродовж його більш ніж 30-річної кар’єри музиканта, включаючи при цьому не тільки найбільш значущий період його творчості, яким стала співпраця з Led Zeppelin, а й роботу з іншими музичними командами, такими як New Memphis Bluesbreakers і Crawling King Snakes, в якій, до речі, грав барабанщик і майбутній колега Планта по Led Zeppelin, Джон Бонем. Давнішні композиції 60-х, блюзової, фолкової, етнічної спрямованості, Плант і Strange Sensation переробили в стилі східної, азіатської музики з хард-фатальним забарвленням. Ідея створення такого альбому з’явилася після того як Плант і Джіммі Пейдж, виступаючи дуетом, виконували відомі вже всьому музичному світу композиції Led Zeppelin. Але для того, щоб пісні 70 х не здавалися архаїчними,Плант і Пейдж виконували їх, ніби даючи новий розвиток і змінюючи музичний зміст.
Не зважаючи на те, що Плант є беззастережним лідером свого нинішнього колективу, при створенні композицій всі музиканти в плані висловлення творчих ідей абсолютно рівноправні. До нинішньої команди Планта входять: Пол Томпсон, колишній гітарист The Cure, постійно працюючий з Плантом бас-гітарист Чарлі Джонс, барабанщик Клайв Дімер, який працював як із Роні Сайзом і Portishead, так і з Джефом Беком, клавішник і аранжувальник струнних Джон Бегот (композитор, який отримав нагороду Еммі за саундтрек до фільму), і гітарист Джастін Адамс, власна група якого The Wayward Sheikhs, грає музику, що грунтується на блюзі й африканських впливах.
Альбом вирізняє й те, що в ньому багато справді майстерної гітарної гри, витриманої не тільки в класичній манері рок- музики, а й у індійському стилі «рага». Цей сольний альбом Роберта Планта виділяється серед всіх його попередніх сольних робіт тим, що він весь побудований на імпровізації. «Dreamland» саме і є виразним представленням того, що Роберт Плант прагне знайти щось нове не тільки в рок-культурі, а й у світі музики взагалі.
Але 14 серпня на «Олімпійському» присутні зможуть почути не тільки нові експерименти Планта і Strange Sensation, звичайно ж, не обійдеться без того, від чого шаленів весь світ у 70-і, напевно прозвучать «Going To California», «Rock’n’Roll», «Babe, I Gonna Leave You», «Whole Lotta Love».
Організатором концерту є компанія «Nemiroff», яка, схоже, збирається відкрити для Києва зірок музики світової величини (Плант приїжджає слідом за солістом групи Depeche Mode Дейвом Геаном, який виступав на початку червня), а тих, у свою чергу, познайомити зі столицею України.
Передбачено танцювальний партер, так звану фан-зону, за ціною 25 гривень, квитки ж у сектори коштують від 30 до 100 гривень. Ті, хто готовий розщедритися на суму від 130 до 200 гривень, зможуть спостерігати за концертом з так званого VIP-партеру, розрахованого на тисячу осіб з максимальним комфортом (партер піднято над землею на висоту від одного до двох метрів) і зручністю сприйняття якісного стадіонного звуку. Але найголовніше — це вокал Роберта Планта, без якого, відверто кажучи, навряд чи можливо уявити світову музику ХХ, а тепер і ХХI століття.