80 шедеврів
Корифей образотворчого мистецтва Закарпаття Володимир Микита представив в Ужгороді роботи, які принесли йому європейську славу![](/sites/default/files/main/articles/17022016/12kartina.jpg)
У Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая непересічна експозиція — персональна виставка робіт академіка Академії мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка, народного художника України, почесного громадянина Ужгорода Володимира Микити, приурочена його до 85-річчю.
Нинішню експозицію художник готував самостійно, здебільшого з творів особистої збірки та фондів музею, які автор вважає знаковими у своїй творчості. Сучасний корифей образотворчого мистецтва Закарпаття представив на суд глядачів близько 80-ти різностильових та різножанрових полотен, які принесли йому насправді європейську славу.
«ПОВІНЬ» / ФОТОРЕПРОДУКЦІЯ АВТОРА
«У його творах — родовід поколінь, батьків і дітей, онуків і правнуків, сусідів. Гостре розуміння спадковості поколінь художник передає через емоційну призму отчого краю, батьківської хати, рідної землі. Правда селянської праці у творах автора була дуже відвертою завжди, голою і неприкритою. І поряд із цим піднесено звучала оспівана моральність і краса внутрішнього світу людини, віра в Бога, духовність простих людей. Художнику вдалося створити образ рідної матері як апофеозу узагальненої теми власної творчості — теми Батьківщини», — говорить мистецтвознавець Людмила Біксей.
Також В. Микита — один із провідних портретистів українського образотворчого мистецтва другої половини ХХ століття. Президент Академії мистецтв України Андрій Чебикін наголошує, що «художникові пощастило потрапити під потужний мистецький вплив корифеїв, однак і це пішло б на марно, якби не помножилося на власні хист та світогляд. Володимир Микита не просто всотав закарпатську школу живопису, а й віднайшов у ній власне звучання», а ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник зазначає, що у радянські часи, коли закарпатська автентика в образотворчості була майже знівельована, Володимиру Микиті вдалося увічнити колоритні образи і картини з народного життя.
Виставка у стінах Художнього музею Й. Бокшая триватиме до 24 лютого.