Перейти до основного вмісту

«Абсолютне різноманіття»

У Львові представили підсумки Міжнародного симпозіуму гутного скла
22 жовтня, 15:20

Експозицію з рукотворів склярів, що з’їхалися до Львова на ювілейний форум, представили у Національному музеї імені Андрея Шептицького.

«У показі — абсолютне різноманіття ідей, поглядів, думок, технологічних вирішень кольору та форми», — каже директор Музею скла, керівник кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв Михайло БОКОТЕЙ. І додає: «Можемо хвалитися, що це — один із найкращих наших симпозіумів за всі тридцять років його існування».

Варто нагадати, що цей потужний міжнародний форум скляних справ майстрів з усього світу відбувся у Львівській академії мистецтв вже водинадцяте, а стартував він рівно 30 років тому — 1989-го.

Розпочався симпозіум-2019 у вересні в Києві — виставкою в Національному музеї декоративного мистецтва. А 5 жовтня його учасники зібралися у Львові, аби попрацювати біля гутної печі та у майстернях єдиної в Україні кафедри художнього скла у ЛНАМ. Але не тільки.

Програма найтривалішого у світі, десятиденного, безперервного заходу художників-склярів складалася з міжнародної науково-практичної конференції за участю науковців, педагогів, представників ключових навчальних закладів з Європи та США. Також — кількох виставок, зокрема у Музеї скла — з творів відомого французького художника словацького походження, корифея світового склярства Яна Зорічака.

У симпозіумі взяли участь 50 митців з 20 країн. Приїхали до ЛНАМ майстри з Азербайджану, Білорусі, Ісландії, Китаю, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Росії, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії та Японії. Гідно була представлена на форумі й Україна.

Міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові відбуваються раз на три роки. Ініціатива скликання таких заходів належить народному художнику України Андрієві Бокотею. Від 1989 року у форумі взяли участь 254 художники із 32 країн, а колекція симпозіумних робіт налічує понад 350 одиниць і належить до найцінніших у світі збірок сучасного художнього скла. «Симпозіуми стали своєрідним каталізатором у появі на світовій арені сучасного мистецтва поняття «українське авторське скло» та «український дизайн художнього скла», — говорить Михайло Бокотей. — Сьогодні, з перспективи тридцятилітньої історії проведення симпозіумів у Львові, можна сміливо стверджувати, що саме цей захід став «вікном у світ» для пострадянського українського склярства».

Щодо підсумкової скляної виставки у НМЛ, то триватиме вона до 5 листопада. Хто не встигне оглянути, може не перейматися, бо потім ці прозорі чи напівпрозорі, але всі — крихкі, а ще — всі справді дуже красиві, фантазійні і настроєві експонати переїдуть до Музею скла, аби поповнити його збірку та заразом продовжувати милувати око і львів’ян, і гостей міста.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати