Перейти до основного вмісту

Бути чи не бути українській ялинковій іграшці?

19 грудня, 00:00

«Нехай радянські ялинкові іграшки були кітчеві, але вони були цікаві й різноманітні», — говорить вихователька київського дитячого садка Наталя Гавриленко.

Що ж пропонує напередодні свята український ринок новорічних прикрас? У столичному універмазі новорічний базар відкрився ще 1 листопада. Судячи з асортименту, мода на космонавтиків вже минулася. Як, загалом, і в реальному житті. Радянських дідів морозів із рум’янцем на всю щоку на магазинних прилавках замінили китайські композиції з маленьких санта-клаусів, приклеєних спинами до штучних гілок сосни. Новорічна продукція Голландії та Китаю під Новий рік буквально заполонила український ринок. І на це є причини.

Як і за радянських часів, в Україні м’які новорічні іграшки практично не виробляються. Новорічною візитною карткою України стали скляні ялинкові кулі, які із задоволенням купують 32 країни світу. У Центральному універмазі Києва можна придбати близько 50 видів куль вартістю від 1 до 4 гривень за штуку. Модними сьогодні вважаються набори з 3—5 куль вартістю до 20 гривень. Новорічний асортимент щорічно оновлюється.

«Новинка цього сезону — набір ялинкових прикрас у вигляді барвистих сердечок. Вони дуже красиві й добре розкуповуються», — говорить продавець ЦУМу Наталя Павлова. Новорічні свічки, гірлянди, іграшки та кулі виробляють сьогодні 3 українських підприємства. Найбільше з них — львівський «Галінпес» — цього року збільшив асортимент продукції на 700 найменувань і майже утричі збільшив обсяг виробництва. Ялинкові прикраси тут виробляються круглий рік.

«І все одно ми не задовольняємо попит. Зараз вантажівки приїжджають самовільно, вважають, що ми чекаємо клієнтів. Але, на жаль, уся продукція, яка буде вироблена у нас до 5 січня, вже замовлена», — повідомив у інтерв’ю агентству ЦЖД директор львівського підприємства Богдан Дацко. Головним своїм конкурентом, як, втім, і всіх українських виробників новорічної продукції, Б. Дацко вважає Китай. «Ввезення цієї мішури та бутафорії низької якості треба обмежувати. Головна біда для нас — це податки. Якщо наш виробник отримає пріоритет і пільгові податки, то і м’які іграшки ми зможемо робити, і набагато краще від сьогоднішнього імпорту», — говорить Б. Дацко.

№244 18.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати