Перейти до основного вмісту

Бувай, Ріо-2016, привіт, Токіо-2020!

«Наші спортсмени боролися, як могли. Дехто — «стрибнув вище голови», — експерт
22 серпня, 17:22
МЕРУ ТОКІО ЮРІКО КОЇКЕ ВРУЧАЮТЬ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ПРАПОР, А З НИМ — І ПРАВО ПРИЙМАТИ ІГРИ В 2020 РОЦІ. СТАДІОН «МАРАКАНА», РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО, БРАЗИЛІЯ

На урочистій церемонії закриття естафета Ігор була передана Токіо, де пройде Олімпіада 2020 року. Японська делегація навіть використовувала для презентації графіку і неонові вогні, щоб передати атмосферу високотехнологічного мегаполісу.

Зазначимо, в неофіційному заліку збірних за кількістю завойованих медалей на Олімпійських іграх Україна посіла 31-е місце, що стало найменшим результатом в історії країни. В активі наших спортсменів 11 медалей: 2 золотих, 5 срібних та 4 бронзових. Нагадаємо, що «золото» в Ріо вибороли Олег Верняєв та Юрій Чебан. Гімнаст Верняєв переміг у вправах на брусах, а Чебан виграв золоту нагороду у веслуванні на каное на 200 м.

ЩИРІ ЕМОЦІЇ. ОЛЕГ ВЕРНЯЄВ  ТА ЮРІЙ ЧЕБАН ВИБОРОЛИ ДЛЯ УКРАЇНИ ДВІ ЗОЛОТІ МЕДАЛІ. УКРАЇНЦІ СТАЛИ НАЙСИЛЬНІШИМИ У ВПРАВАХ НА БРУСАХ ТА ВЕСЛУВАННІ НА КАНОЕ НА 200 М

Перше місце на Олімпійських іграх посіли спортсмени з США. Згідно з результатами, у американців 46 золотих, 37 срібних і 38 бронзових нагород. На другому місті Великобританія (27, 23, 17), на третьому — Китай (26, 18, 26). У цілому медалі виграли представники 87 країн.

Не найкращий виступ українських спортсменів, на думку експертів, відображає загальний стан суспільно-політичних справ у країні. Коли не завдяки, а всупереч існуючим для розвитку спорту умовам атлети отримують ліцензії і представляють країну на Іграх. До того ж, дехто зі спортсменів зізнався, що йому не вистачило матеріально-технічної бази під час тренувань. В інших відчувався брак мотивації. Але загалом, спортсмени, за словами олімпійського чемпіона Олега Верняєва, «доклали всіх зусиль для перемоги».

«Хоч як би там було у підсумку, українці в Ріо подарували нашій країні справжнє свято спорту, — прокоментував «Дню» спортивний журналіст, ведучий програми «Ріо-2016. Студія» на «UА: Перший» Дмитро Лазуткін. — Так, у кількох видах спорту були неочікувані «провали». Якщо, до прикладу, ми звикли не розраховувати на медалі в плаванні, то бокс розчарував. Це наш традиційно сильний вид спорту — тільки у Лондоні здобули п’ять нагород. А в Ріо — нуль. Однак, тут більше питань до тренерського штабу, підготовки спортсменів та моменту з отриманням ліцензій. Загалом же наші спортсмени боролися, як могли. Дехто — стрибнув вище голови».

За словами Лазуткіна, Україні не треба засмучуватися і впадати у відчай. Ріо пройшло і необхідно зрозуміти, що новий олімпійський цикл вже розпочався — буквально від сьогодні. «Спортивним функціонерам в Україні треба розуміти, що системні провали у галузі спорту в цілому не залатаєш за півроку до Олімпіади, пообіцявши спортсменам великі призові за медалі. Підготовка триває всі чотири роки, і країна повинна максимально підтримувати атлетів на протязі всього циклу, зробити спорт — одним з пріоритетів. Коли в країні економічні негаразди на фоні політичних чвар — звідси такий результат. Ще раз підкреслюю: спортсмени зробити все, що змогли. Повірте, ніхто туди не їхав як «олімпійський турист». Однак, спортивні показники в усьому світі ростуть. Треба розуміти, що без інвестування у спорт, без системного розвитку — результатів не буде»

Під час Олімпіади чимало нарікань у медіа стосувалися суддівства, зокрема, щодо несправедливих оцінок українським спортсменам. Навіть представники тренерських штабів намагалися це використати як аргумент. «Думаю, що це більше емоції. Я не помітив цілеспрямованого засуджування спортсменів з України. У тих чи інших федераціях є певне лобі з країн, які позиціонують себе лідерами. Там працюють із суддями, і упродовж чотирьох років демонструють, що саме вони — найсильніші. Інколи на Іграх це спрацьовує. Не більше», — зауважує Лазуткін.

Фото Рейтер

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати