Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чому болить голова?

16 січня, 00:00
ФОТО МАРІЇ МАСІЧ / «День»

Фахівці Rangueil Hospital під керівництвом доктора Марі Денюель (Тулуза, Франція), виявили ділянку гіпоталамуса, яка активізується при нападах мігрені. Вчені вже давно підозрювали, що гіпоталамус відповідає за психологічні реакції на чинники, які запускають головні болі, наприклад, такі, як голод. Це дає надію, що відкриття, описане в часописі «Головний біль», приведе до створення нових і більш ефективних ліків, повідомляє vz.ru. При спостереженні семи пацієнтів, які страждають найпоширенішим типом мігрені, фахівці шпиталю використали позитронно-емісійну томографію, яка вибудовує контрастне зображення функціональної активності мозку.

Раніше у тих, хто страждав мігренями, виявляли активацію стволової та середньої частини мозку і потовщення деяких ділянок кори, проте нове дослідження представляє механізм хвороби більш детально.

Насамперед, ключову роль у роботі французьких медиків зіграв час. Пацієнт із приступом мігрені не вживав ніяких ліків, а приїжджав до шпиталю в середньому протягом трьох годин із того моменту як відчув головний біль. По-друге, приступи, які спостерігалися, виникали спонтанно, а не були індуковані хімічною речовиною, як у інших лабораторних дослідженнях. Коли напад викликається штучно, активація гіпоталамуса не помітна, зазначає лікар Денюель.

Учені вважають, що гіпоталамус бере участь безпосередньо в запуску нападу мігрені. Проте, щоб підтвердити цю гіпотезу, будуть потрібні інші дослідження, які включають спостереження пацієнтів перед початком нападу.

Активацію гіпоталамуса раніше спостерігали при іншому типі мігрені — кластерному, коли головні болі епізодично виникають у певні місяці в році чи відчуваються кожного дня через певні інтервали часу. Ці напади можуть бути настільки сильними й виснажливими, що кластерні головні болі називають самовбивчими головними болями, оскільки люди, які страждають від них, здійснюють самогубства. Окрім голоду, чинниками, що запускають мігрень, можуть стати стреси, причому викликані як негативними, так і позитивними емоційними потрясіннями, певні компоненти, що містяться в їжі, а також статеві гормони, повідомляє «Вокруг света».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати