Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Чи правильно ми спимо?

23 липня, 00:00
На це запитання спробували відповісти німецькі вчені. Вони запропонували добровольцям пожити в приміщеннях, куди не проникали сонячні промені й неможливо було орієнтуватися: день надворі чи ніч. Зі сном запропоновано було не боротися, а засинати коли хочеться. 

Добровольці засинали й о 9-й, й о 13-й, й о 17-й годині і вночі. Простежувався чотиригодинний ритм сну, а вчені стверджують, що саме він і є правильним, але, на жаль, неможливим у нашому буденному житті. Ми боремося зі сном роботою, споживанням кави та чаю, а спати вдень насправді природно й корисно, вважають вони. Наприклад, маленькі діти сплять тричі вдень і один раз вночі.

Саме такий спосіб життя найбільш відповідає потребам людського організму.

Цю теорію (необхідність денного сну) частково підтверджує й інформація про те, що видатний художник, архітектор, скульптор і вчений Леонардо да Вінчі спав щочотири години по 15 хвилин — у результаті це становило лише півтори години на добу.

Учений Інституту циркадіальної психології у Бостоні Клаудіо Стампі вважає, що такий на перший погляд дивний режим сну має певну біологічну основу. Більшість тварин, стверджує він, спить саме таким чином. Після тритижневих досліджень, що проводилися над художником-графіком, який повинен був спати за схемою Леонардо, піддослідний настільки оцінив виграш у часі, який при цьому жодним чином не вплинув негативно на його здоров’я, що вирішив добровільно спати а-ля Леонардо до кінця життя. А дослідження, які проводяться на учасниках одиночних океанських перегонів, показали, що спортсмени, які спали за схемою Леонардо, досягли значно кращих результатів, ніж їхні суперники, котрі спали вночі.

Стампі говорить, що вищезгадану формулу сну могли б використовувати працівники «швидкої допомоги», поліції, пожежні та інший персонал, що працює в екстремальних ситуаціях. Однак звичайній людині, вважає він, все ж краще спати вночі по вісім годин на добу. Хоч кожен вільний вирішувати сам. «Однак, попереджає Стампі, — несподівано у вас може виявитися дуже багато вільного часу, і ви не знатимете, як його використати. На жаль, ми не всі Леонардо».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати