Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Cучасний арт на давню народну пісню

Проєкт з Коломиї , жаліслива гуцульська «Гаївка» від Hutsul Planet, ілюструє столітню боротьбу українців
24 травня, 11:30
Фото «Дню» надала Галина ГУЗЬО

«Гаївка (1922~2022)» – так символічно проєкт Hutsul Planet назвав свою чергову пісенну прем’єру. Створена 100 років тому давня гуцульська гаївка у світлі подій 2022-го року зазвучала по-новому – жорстока війна росії проти України знову оголила теми страждань українців, людського болю і сирітства…

Як розповіла «Дню» промоменеджер проєкту Галина Гузьо, «Гаївку», датовану 1922 роком, засновник та керівник масштабного культурологічного проекту з Коломиї Hutsul Planet Михайло Балух віднайшов у старому зошиті з гуцульським фольклором. Аранжування до давньої народної пісні створив разом із Станіславом Фоміним – автором понад сотні саундтреків до голлівудських кіно-хітів.
«Гаївка» була записана у часі роботи над першим альбомом «Гуцулів» The Music Of The Mountains / Музика Гір, що став унікальним міжнародним проєктом, який творили понад 200 музикантів з України, Канади та США. «Гаївка» до збірки не увійшла, кілька років пролежала у шухляді.

– Відколи росія 24 лютого розпочала в Україні повномасштабну війну, мене не полишала думка, що наша гуцульська «Гаївка» – це як плач української землі, – каже засновник Hutsul Planet Михайло Балух. – Ми створили до пісні сучасний візуальний ряд. Ілюстрували моторошними кадрами із сьогодення України. «Гаївка (1922~2022)» символізує столітню боротьбу українців із москалями. Яка, у це свято вірить уся наша команда, скоро увінчається перемогою України.

Послухати і переглянути «Гаївку (1922~2022)» від Hutsul Planet можна тут:

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати