Донецьк учотирнадцяте зібрав ковалів ізУкраїни та Європи
Уже вчотирнадцяте Донецьк зустрів ковалів із 11 міст України та Європи. Цього року Парк кованих фігур зібрав аж 50 майстрів-ковалів та стільки ж тих, хто займається прикладним мистецтвом — працює з каменем, глиною та деревом, вишиває, шиє, робить мотанки, прикраси...
Тут і відпочивали всією родиною, і працювали. Сім’я Жипецьких приїхала з Миколаївської області. Володимир Жипецький разом із дружиною Наталею та сином Олексієм у Донецьку представив свої роботи. «Ковальством як сімейною справою ми почали займатися нещодавно, всього другий рік. Були разом на фестивалі в Рівненській області, тепер от приїхали у Донецьк. Чоловік займається металом більше — з 2003 року. Пробував працювати в різних галузях, але його захопило ковальство. Можливо, цьому сприяли гени, адже його дід був так само ковалем», — розповіла дружина Наталя.
Серед майстрів був і молодий донецький коваль Сергій Грищенко, який представляє історико-патріотичний клуб «Апостол» і Миргородську молодіжну організацію «Хочу жити». На фестивалі він займався чеканкою монет. Серед унікальних монет, які були розроблені клубом, — вироби з логотипами Донецька та чемпіонату Європи на реверсі. Молодий коваль каже, що його монети мають попит. «Я почав займатися цим із літа, коли познайомився у Донецьку з майстрами з Миргорода. Мені сподобалось, і я захопився. Участь у фестивалі є почесною та важливою, це високий рівень, якому потрібно відповідати. Наразі я в Донецьку один, вся наша команда — в Полтавській області», — розповів хлопець.
Варто зазначити: щороку Парк кованих фігур поповнюється новими об’єктами. Зараз уже можна оцінити та побачити ворону, яка здатна виконувати бажання. На відкритті фестивалю мер Донецька Олександр Лук’янченко назвав скульптуру «скарбничкою міста», адже для того, щоб ворона виконала бажання, потрібно покласти туди копієчку. Крім того, в центрі Парку кованих фігур буде втілено композицію «Європейський букет», яку складуть роботи художнього кування ковалів різних країн. Центральне місце в композиції з часом посяде фігура коваля, основу якої виконають донецькі ковалі, а корпус буде сформовано з мініатюр, які виготовлять майстри з усього світу.