Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Дивлячись у небо

25 березня, 00:00

Рівнодення — умовне

22 березня вважають днем весняного рівнодення. Але насправді темний і світлий час доби бувають рівні між собою завжди до весняного і після осіннього рівнодення, стверджує Джефф Честер із Військово-морської обсерваторії США. «Коли саме це відбувається, залежить від вашого положення відносно поверхні Землі», — пояснив він. Наприклад, у столиці США схід і захід розділяли рівно 12 годин 16 березня, а в місті Богота (в Колумбії) — 24 лютого.

У той час як центр Сонця проходить над земним екватором (офіційне визначення рівнодення), день усюди на Землі буде дещо довшим за ніч. Відмінності у мірі цієї нерівності залежать одразу від кількох чинників. Як пояснив Честер, якби Сонце було точкою, а Земля не мала атмосфери, то світла й темна частини доби в день рівнодення точно б дорівнювали 12 годинам. Але Сонце більше точки — дивлячись із Землі, його кутовий розмір становить півградуса, а Земля має атмосферу, яка відхиляє промені, коли сонце знаходиться близько до горизонту. У результаті, здається, що Сонце не заходить на кілька хвилин довше.

Але рівнодення має інші цікаві особливості: наприклад, це єдині два дні у році, коли Сонце сходить точно на сході та заходить точно на заході. А ще тільки в ці дні Сонце проходитиме точнiсiнько над головою в людини, яка стоїть на екваторі, повідомляє News.Battery.Ru.

Два тижні параду

У понеділок увечері розпочався парад планет, який можна буде спостерігати приблизно протягом двох тижнів. Майже на одній лінії вишикуються всі видимі неозброєним оком планети Сонячної системи — Меркурій, Венера, Марс, Сатурн і Юпітер. Найкращим часом для спостережень будуть перші години після заходу Сонця, повідомляють podrobnosti.ua з посиланням на сайт Американського аерокосмічного агентства (NASA). Попередній парад планет можна було бачити в 2002 році, наступний вiдбудеться лише через чотири роки. За словами астрономів, цього року складаються найкращі для спостережень умови, яких не буде протягом найближчих 30 років. Учені обіцяють, що навіть у невеликий телескоп під час параду планет будуть помітні кільця Сатурна, а також газові хмари Юпітера та його супутники. Крім того, телескоп дозволить спостерігати фази Венери, яка світитиме яскравіше нiж інші планети.

Земля вступила в шостий цикл вимирання

Такого висновку дійшли американські вчені з Ради досліджень навколишнього середовища. Вони кажуть, що зникнення біологічних видів сягає зараз доісторичних масштабів. Природа вмирає не тільки у бразильських далеких джунглях, а й безпосередньо у нас на очах. Від попередніх п’яти періодів вимирання жителів Землі відділяють декілька мільйонів років. Апогеєм останнього, п’ятого, такого періоду, який стався 65 млн. років тому, була загибель динозаврів, повідомляє News.Battery.Ru.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати